11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ ۱۳:۳۵:۴۱
کد مطلب:  874233
شورای آموزش و پرورش هوراند برگزار شد؛
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی: رضایتمندی، اخلاق مداری و ارزش گذاری رویکرد اصلی دستگاه تعلیم و تربیت استان باشد

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان هوراند با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان و مسئولین ارشد این شهرستان پیش از ظهر امروز در اداره اموزش و پرورش هوراند برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی  در سفر یکروزه خود به منطقه هوراند با حضور در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان ضمن تبریک هفته قوه قضایی وهفته مبارزه با مواد مخدر گفت : شورای آموزش و پرورش عالی ترین نهاد دستگاه تعلیم و تربیت بوده و می تواند گره های پیدا و پنهان را باز کند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش در هر کشوری یک اتفاق زیر ساختی است بنابراین هراندازه به دستگاه تعلیم و تربیت اهمیت داده شود باعث پیشرفت و ترقی جامعه و کشور خواهد شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ضمن اشاره به سه رکن اساسی منابع مالی ،نیروی انسانی و ابزار و تجهیزات و فضای آموزش و پرورش گفت : مدیری موفق است که از داشته ها به  نحو احسن استفاده کند.

پاشایی در ادامه تصریح کرد: از ظرفیت های منطقه باید حداکثر استفاده نمود و برای پیشرفت آموزشی و فرهنگی بایستی خیرین و مسئولین منطقه تشویق شوند.

وی با تاکید بر این که هماهنگی بین بخشی در مجموعه باعث توسعه و ترقی می شود، افزود: پیشگیری ،آموزش و مبارزه و مقابله سه موضوع مهم در مهار آسیب های اجتماعی در جامعه می باشد.

به گفته ی مدیر کل رضایتمندی عمومی اولیاء و دانش آموزان ، اخلاق مداری و ارزش گذاری رویکرد اصلی آموزش و پرورش است.

استفاده بهتر از نیروی جوان با برنامه ریزی

شکرنژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان هوراند نیز در این جلسه گفت: بنا به فرموده خداوند متعال در قرآن کریم اگر کارها به صورت تعاونی و مشورتی پیش رود نتیجه مطلوب خواهیم داشت.

وی ابراز داشت: جوانان هوراند دارای استعداد و پتانسیل بیشتری بوده و برای اینکه از نیروی جوان استفاده بهتری داشته باشیم بایستی برنامه  داشته باشیم.

آموزش و پرورش در مهار آسیب های اجتماعی نقش بسزایی دارد

زین العابدین مردانیان فرماندار شهرستان هوراند نیز در این جلسه یکی از دغدغه های خانواده ها و جامعه را بحث آسیب های اجتماعی عنوان کرد و ادامه داد: آموزش و پرورش در مهار این آسیب نقش بسزایی دارد.

مردانیان ضمن اشاره به اینکه هوراند شهرستان مستعد بوده و پتانسیل نیروی انسانی بیشتری دارد گفت : آموزش و پرورش در پرورش و تربیت نسل جدید و مسئول به آوردن جوانان و نوجوانان نقش اساسی دارد.

پیشتازی هوراند در مدرسه سازی و آموزش

اکبر عبداللهی در این جلسه با ارائه گزارشی افزود: از  سال ۹۵ تا ۹۷، ۸مدرسه توسط خیرین در هوراند احداث شده و دو مدرسه یک کلاسه و یک مدرسه هشت کلاسه در سال ۹۸ کلنگ زنی خواهد شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان هوراند  خاطر نشان شد: در سال ۱۳۹۷ هوراند رتبه اول دروس نهایی  را به خود اختصاص داده است.

گفتنی است، تجلیل مدیر کل دستگاه تعلیم و تربیت استان از  نماینده ولی فقیه و امام جمعه، فرماندار، مسئولین و کارکنان آموزش و پرورش منطقه هوراند و عیادت از همکاران فرهنگی از دیگر برنامه های سفر یکروزه مدیر کل بود.

 

به اشتراک بگذارید :