20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ ۱۰:۴۱:۴۶
کد مطلب:  873997
 مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در نشست فصلی نهضت سوادآموزی:
شهروندی که می تواند بخواند و بنویسد کیفیت جامعه را متفاوت خواهد کرد

نشست فصلی مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با مسئولین نهضت سوادآموزی مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به ویژگی های خاص شهرستان های استان تهران، اظهار داشت: با تعهد و انگیزه این کار بزرگ و این اقدام ملی باید با کیفیت تمام انجام شود .

وی با تاکید بر اینکه داشتن شهروندی که باسواد است و شهروندی که می تواند بخواند و بنویسد کیفیت جامعه را متفاوت خواهد کرد تصریح کرد: وقتی ما بپذیریم شهروند با سواد می تواند ارتباط بگیرد و می تواند از آنچه به روز شده است استفاده کند می‌تواند با شرایط روز برنامه‌ریزی کنند قطعا چنین شهروندی  کیفیت جامعه را بالا خواهد برد.

صیدلو یکی از شاخص‌های توسعه در کشورهای توسعه یافته را میزان سواد در آن کشورها دانست و افزود: اگر به آمار و اطلاعات مراجع ذیصلاح مراجعه کنیم متوجه می شویم کسانی که ارتباط آنها با مدرسه ، کتاب ،معلم و فضای علمی قطع شده است، شهروندان مطلوبی نیستند و برای جامعه ایجاد هزینه خواهند کرد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه سوادآموزی  یک تکلیف ملی است ، یادآور شد: کار را با اعتقاد به این که پشت آن کیفیتی نهفته است انجام دهید چرا که ما معتقدیم آدم بی سواد کیفیت جامعه را پایین می آورد و به مردم آسیب می رساند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پایان با اشاره به اینکه موفقیت در این زمینه جز با همدلی اتفاق نمی افتد، خاطرنشان کرد:  اگر انسجام درونی  و کار تیمی شکل نگیرد به اهداف مطلوبی دست نخواهیم یافت.

 

به اشتراک بگذارید :