1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ ۰۸:۴۱:۲۰
کد مطلب:  873859
آغاز ثبت نام پایه هفتمی‌ها در مدارس شاهد

رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان گیلان گفت: ثبت نام پایه هفتمی‌ها در مدارس شاهد از شنبه، اول تیرماه آغاز و تا چهاردهم این ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، محمد ابراهیم سرعتی در این باره گفت: مهلت ثبت نام در پایه هفتم (دوره اول متوسطه) از اول تا چهاردهم تیر ماه و ثبت نام پایه دهم (دوره دوم متوسطه) از پنجم تا بیست و یکم تیرماه خواهد بود. وی اظهار داشت:  متقاضیان ورود به مدارس شاهد الزاماً باید به سایت سجا مراجعه و بر اساس کد ملی و اطلاعات دریافتی، مرحله اول ثبت‌نام را انجام دهند، بنابراین مراجعان قبل از دریافت کد رهگیری نباید از سایت خارج شوند زیرا اگر کد مذکور را دریافت نکنند ثبت‌نام آن‌ها قطعی نخواهد بود.  رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان گیلان در مورد ظرفیت کلاس های مدرسه شاهد خاطرنشان کرد: کلاس‌ها نباید بیش از ۳۰  دانش‌آموز داشته باشند، اما در موارد خاص می‌توانند یک یا دو نفر به این آمار اضافه کنند.

سرعتی درباره میزان شهریه در مدارس شاهد اظهار داشت: هزینه کمک سرانه دانش آموزان شاهد را بنیاد شهید تقبل می‌کند، اما هزینه دانش آموزان آزاد را والدین پرداخت می‌کنند و امسال در حدود ۲۰ درصد افزایش شهریه داشتیم.

سامانه ثبت نام که به اختصار با نام "سجا" معرفی می‌شود، در بهار ۱۳۹۴ و با هدف یکپارچه سازی کلیه فعالیت‌های مدارس شاهد و ایثارگران راه‌اندازی شده است و ثبت نام در این سامانه از طریق نشانی saja.medu.irامکان پذیر است و تمام دانش آموزان در صورت کسب امتیاز لازم، می‌توانند در مدارس شاهد ثبت نام کنند.

به اشتراک بگذارید :