25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۴ ۱۴:۱۰:۰۰
کد مطلب:  0DTKteho
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد:
کتاب کودکانۀ 3 در دورۀ پیش دبستانی اضافه شد

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از اضافه شدن کتاب کودکانۀ 3 به مقطع پیش دبستانی خبر داد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد احسانی، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: کتاب دنیای کودکانۀ 3 با نگاهی جدید به محیط زیست و متناسب با فصل بهار، به معرفی عناصری از طبیعت می پردازد.

وی با اشاره به این که همگام با سال نو، کتاب دنیای کودکانۀ 3 به سفرۀ پیش دبستانی ها افزوده شد، ادامه داد: دنیای کودکانۀ 3 با نگاهی جدید به محیط زیست و متناسب با فصل بهار، به معرفی عناصری از طبیعت می پردازد.

این مقام مسئول، ضمن تأکید بر این امر که نوآوران پیش دبستانی در این کتاب از طریق بازی، شعر، کاردستی و قصه با مفاهیم محیط زیست، انس با طبیعت و زیبایی های آفرینش آشنا می شوند، اظهار داشت: این کتاب توسط کارگروه تألیف محتوای پیش دبستانی زیر نظر معاونت آموزش ابتدایی تهیه و تألیف گردیده است و بیش از 40 هزار نوآموز را تحت پوشش قرار می دهد.

محمد احسانی، تلفیق مفاهیم آموزشی از قبیل زبان آموزی، ریاضیات، علوم، مفاهیم اجتماعی و ... در قالب واحدهای یادگیری را از ویژگی های برجستۀ این کتاب برشمرده و با بیان اهمیت ضرورت آموزش های پیش دبستانی در شکل گیری شخصیت کودکان، تولید محتوای آموزشی به روز و متناسب با نیازهای کودکان را ضروری دانست.

 وی با تأکید بر پویایی محتوای بستۀ آموزشی استان از مربیان، مدیران و صاحب نظران حوزۀ تعلیم و تربیت استان خواست تا نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در خصوص محتوای آموزش پیش دبستانی را با اداره آموزش پیش دبستانی و دورۀ اول ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در میان بگذارند.

به اشتراک بگذارید :