26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ ۱۲:۵۵:۱۵
کد مطلب:  873511
معاون فناوری مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش :
نقش حراست از بازدارندگی به نقش مشورتی – حمایتی تغییر کرده است

حمیدرضا حوری : رویکرد حراست در آموزش و پرورش از توصیفی به تحلیلی تبدیل شده است که بایستی در تصمیم سازی و برنامه ریزی چشم و گوش مدیر بود. منطق حاکم و غالب در حراست یک منطق گفتمان و استدلال است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان در اولین روز از تیرماه 1398 در مراسم تودیع و معارفه مدیر حراست اداره کل آموزش و پرورش استان؛ حوری معاون فناوری مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش ضمن تشکر از مدیر کل استان اظهار داشت : اگر همکاران حراست اقدام و فعالیتی انجام می دهند به واسطه پشتیبانی مدیر کل است .

وی در ادامه از زحمات صادقانه آقای محمودی تشکر نمود و ضمن تبریک به آقای یزدانی انتصاب ایشان را شایسته خواند و اظهار داشت : آموزش و پرورش یک شبکه بزرگ اجتماعی است که مخاطبین مستقیم آن کل جامعه می باشند؛ دوازده میلیون دانش آموز و میلیونها خانواده مرتبط با آن، پس می توانیم بگوییم آموزش و پرورش مهمترین نهاد در کل جامعه است و حلقه ای واسط بین ملت و حاکمیت آموزش و پرورش است که در تقویت و اقتدار ملی نقش به سزایی دارد و حال حفاظت و صیانت و پاسداری از این گنجینه به عهده حراست ها است. 

وی وظیفه حراست را حفاظت و صیانت از ارزشها آرمانهای انقلاب اسلامی، حفاظت و صیانت از معلم و دانش آموز و باورهای دینی آنها دانست و گفت : بایستی این دو قشر احساس امنیت و آرامش کنند موقعی که معلم احساس آرامش کند آن موقع است که می توان شاهد تغییر و تحول در آموزش و پرورش بود. 

معاون فناوری مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش در ادامه به راهبردها و برنامه های موجود مرکز حراست اشاره نمود و تاکید کرد: نقش حراست از بازدارندگی به نقش مشورتی – حمایتی تغییر کرده است. امروز رویکرد حراست یک رویکرد فرهنگی و دانش بنیان است . رویکرد حراست در آموزش و پرورش از توصیفی به تحلیلی تبدیل شده است که بایستی در تصمیم سازی و برنامه ریزی چشم و گوش مدیر بود. منطق حاکم و غالب در حراست یک منطق گفتمان و استدلال است. 

وی در ادامه افزود : در حراست ها شناسایی علت ها از جایگاه ویژه ای برخوردار است. اتخاذ تصمیم گیری هوشمندانه و پیشگیرانه به جای تصمیم گیری واکنشی. امروزه درهای حراست به روی تمامی معلمین باز است و معلمین به حراست به عنوان مأمن و ملجا و امید به حل مشکل مراجعه می کنند.
 

به اشتراک بگذارید :