1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ ۱۲:۳۳:۳۹
کد مطلب:  873478
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خبر داد:
پذیرش 771 خانوار فرهنگی از آغاز تعطیلات تابستانی در مراکز رفاهی استان

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: در 4 روز اول آغاز تعطیلات تابستانی 771 خانوار فرهنگی به تعداد 2 هزار و 774 نفر در مراکز رفاهی فرهنگیان اسکان یافته اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، نادر جهان آرای با اشاره به آغاز شروع به کار اسکان مسافران تابستانی از 28 خرداد ماه اظهار داشت: در تابستان امسال با استقرار  27 پایگاه ستاد اسکان، 165 مدرسه با ظرفیت هزار و 353 کلاس شامل: 90 کلاس ویژه، در گروه الف 845 و در گروه ب 418 کلاس درس مهیای خدمت رسانی به مسافران فرهنگی هستند.وی خاطرنشان کرد: همچنین  11 مرکز رفاهی دارای 148 سوئیت با ظرفیت 523 تخت و سه اردوگاه فرهنگی و تربیتی در شهرهای: رضوانشهر، فومن و انزلی با ظرفیت 523 تخت میزبان مسافران فرهنگی هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به آمادگی استان در میزبانی از فرهنگیان کشور گفت:  معرفی پایگاه ها و مراکز رفاهی استان به استان های کشور، صدور شیوه نامه اسکان به کلیه مناطق، تهیه و تکثیر نقشه، تراکت و نصب بنر در مبادی ورودی شهرهای استان، تشکیل تیم های نظارتی و بازرسی به منظور بازدید از پایگاه های مجری طرح ستاد اسکان و بیمه حوادث مسافران فرهنگی بخشی از اقدامات انجام شده توسط آموزش و پرورش استان گیلان در استقبال از مهمانان تابستانی است.

جهان آرای  در مورد نحوه ثبت نام مدارس زیر پوشش ستاد اسکان افزود: متقاضیان استفاده از مدارس ستاد اسکان می توانند از تاریخ 28 خرداد تا نیمه شهریور امسال با مراجعه به نشانی www.eskan.medu.ir نسبت به انتخاب مدارس محل سفر خود اقدام کنند.

گفتنی است: در تابستان پارسال تعداد 62 هزار و 342 خانوار معادل 224 هزار و 432  نفر از مراکز زیرپوشش ستاد اسکان آموزش و پرورش استان گیلان بهره مند شدند.

 

به اشتراک بگذارید :