0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ ۰۹:۳۲:۱۳
کد مطلب:  873248
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان :
محور اصلی سلامت خانواده مادران هستند

کمال حیدری : آموزش و پرورش با توجه به تأثیر گذاری اثربخش می تواند بیش از پیش در جهت آگاه سازی والدین دانش آموزان در بحث سلامتی گام بردارد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در اولین روز از تیرماه 1398 حیدری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  رئیس مرکز بهداشت در آیین افتتاحیه طرح سنجش 98  ضمن تشکر از همه دست اندرکاران امر برگزاری سنجش محور اصلی سلامت خانواده را مادران دانست و خطاب به خانواده ها توصیه کرد در امر تشکیل پرونده سلامت الکترونیک اقدام نمایند.

وی نگهداشت سلامت را امری مهم دانست و خانواده ها را به این کار توصیه نمود و گفت : باید انسانها برای سلامت خود ارزش قائل باشند و مراقبت نمایند . 

حیدری در بخش دیگری از سخنان خود سنجش را زمانی مفید دانست که بعد از آن تلاش کنیم در رفع بیماریها و حفظ سلامتی خود کوشا باشیم . 

وی با توجه به اهمیت نهاد آموزش و پرورش تلاش جهت آگاه سازی والدین دانش آموزان برای بحث سلامتی را لازم دانست و گفت : آموزش و پرورش با توجه به تأثیر گذاری اثربخش می تواند بیش از پیش در این راه گام بردارد . 

وی بیان کرد در سال گذشته حدود 98000 نفر در طرح سنجش سلامت غربالگری شده اند که این امر حاصل تلاش آموز و پرورش بوده است و نقش خانواده ها در این زمینه بسیار مهم است.
 

به اشتراک بگذارید :