25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ ۰۸:۱۱:۴۹
کد مطلب:  873147
کسب رتبه اول کشوری توسط هنرجوی گیلانی در نخستین المپیاد شایستگی محور شاخه فنی و حرفه ای

رئیس اداره آموزش فنی و حرفه ای و کاردانش آموزش و پرورش استان گیلان گفت: مهدی کشاورز افشار هنرجوی هنرستان فنی و حرفه ای شهدای گمنام شهرستان رودبار رتبه نخست کشوری را در میان 32 تیم استان های کشور در رشته تأسیسات مکانیکی از آنِ خود کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، کاظم داوودی با اشاره به شرکت 219 هنرجوی دختر و پسر از  32 استان کشور در این رقابت های کارگاهی گفت: نخستین المپیاد شایستگی محور شاخه فنی و حرفه ای در هشت رشته:  تأسیسات مکانیکی، صنایع فلزی، صنایع غذایی، مکانیک خودرو، تربیت بدنی، حسابداری، امور زراعی و ساختمان به میزبانی مشهد برگزار شد که از تیم اعزامی هنرجویان استان گیلان، مهدی کشاورز افشار در رشته تأسیسات مکانیکی عنوان نخست را از آنِ خود کرد. وی ترویج و ایجاد نگرش حرفه‌ای در سطح ملی، سنجش میزان کیفیت آموزش‌های تخصصی ارائه شده در 3سطح هنرستان، استان و کشور، توسعه و تعالی رشته‌های مختلف شاخه فنی و حرفه‌ای و توانمندسازی و مشارکت هنرجویان در سطوح مختلف را از مهمترین اهداف برگزاری این المپیاد ذکر کرد.

گفتنی است استان گیلان در شش رشته تأسیسات مکانیکی، تربیت بدنی، مکانیک خودرو، ساختمان، حسابداری و امور زراعی در مرحله کشوری در این المپیاد حضور یافت و علاوه بر هنرجوی برتر گیلان در رشته تأسیسات از پنج هنرجوی دیگر استان نیز با اهداء جایزه و تقدیر نامه تجلیل شد.

پیش از این در مرحله استانی المپیاد شایستگی محور، که اردیبهشت ماه امسال با حضور 97 هنرجوی منتخب مناطق تابعه مجری رشته های المپیاد در پنج هنرستان فنی و حرفه ای نواحی 1 و 2 رشت و بندر انزلی برگزار شد، شش هنرجو به مرحله کشوری راه یافتند.

به اشتراک بگذارید :