2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ ۱۴:۳۰:۰۸
کد مطلب:  872952
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان :
آموزش پایه مبنای توسعه پایدار است و این موضوع با سلامت جسمانی کودکان محقق می گردد

شهین جوانی : تعدادی از دانش آموزان عشایر و گروهی از سیل زدگان به صورت رایگان مورد سنجش قرار می گیرند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در اولین روز تیرماه 1398 شهین جوانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان در آیین افتتاحیه طرح سنجش 98 که در محل دبستان محجوب آموزش و پرورش ناحیه پنج برگزار شد اظهار داشت : از امروز در سراسر استان پایگاه های سنجش سلامت دانش آموزان بد ورود به دبستان شروع به کار کرده اند. 

وی در ادامه ضمن تشکر از همکاران ناحیه 5 و اداره آموزش و پرورش استثنایی اظهار داشت : این مجموعه با همکاری دو دستگاه آموزش و پرورش و وزارت بهداشت اجرایی می شود . 

وی در ادامه با اشاره به اهمیت نیازهای فیزیولوژیکی و نیازهای جسمانی کودکان تاکید کرد : بحث یادگیری پویا و اثر بخش نیازمند توجه به سلامت جسمانی کودکان در تمامی ابعاد روحی ، روانی و اجتماعی است . 

جوانی در ادامه گفت : امیدواریم روزی اعلام نماییم که این سنجش سلامت در دو سالگی ، سه سالگی و حتی در بدو تولد انجام شود تا ما بتوانیم مداخله به هنگام از همان ابتدا در مسائل بهداشتی و جسمانی دانش آموزان داشته باشیم و با آگاهی دادن به اولیا امیدوار باشیم که تعداد دانش آموزانی که در مراکز استثنایی حضور می یابند به مراتب کاهش یابند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اظهار داشت : امسال نزدیک به 43000 نوآموز پیش دبستان مورد سنجش قرار گرفته اند و امیدواریم با اقدامات ویژه ای که همه دستگاه ها خواهند داشت حضور 100 درصدی نوآموزان در آینده محقق شود . 

جوانی تاکید کرد : دانش آموزانی که از دوره پیش از دبستان در آموزش و پرورش مورد سنجش قرار می گیرند یکسال فرصت داریم مداخله به هنگام در مورد آنها اعمال شود ، ولی متأسفانه دانش آموزانی که در سایر مراکز غیر از آموزش و پرورش مشغول فعالیت هستند شامل بحث سنجش نمی شوند و متاسفانه حقی از آنها تضعیف می شود و امیدواریم با وضع قوانین جدید و ایجاد هماهنگی و انسجام بین دستگاه ها به حقوق کودکان بیش از پیش توجه شود . 

وی در خصوص نحوه شرکت در طرح سنجش نوآموزان پیش دبستانی اظهار داشت : به دلیل اینکه سامانه سناد با سامانه سنجش لینک شده است نوآموزانی که در سایر مراکز پیش دبستانی ( به غیر از آموزش و پرورش ) هستند و در سامانه سناد ثبت نشده اند ، نمی توانند در این طرح شرکت نمایند . 

یکی از اهداف سنجش آن است که به دلیل شناسایی اختلالات یادگیری و حمایتی آموزشی و پرورشی از کودکان با استفاده از مداخله به هنگام از افت تحصیلی جلوگیری شود . 

وی در پایان از رئیس آموزش و پرورش استثایی به دلیل برنامه ریزی فعالیت پایگاه های سنجش در هفتاد روز کاری و یکصدو بیست هزار ساعت در پنجاه و پنج پایگاه تخصصی در استان تشکر و قدردانی نمود . 
 

به اشتراک بگذارید :