18 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ ۱۳:۵۵:۴۵
کد مطلب:  872921
رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان اعلام کرد:
شهریه مدارس غیردولتی استان زنجان

علی بیات رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان شهریه مدارس غیردولتی استان زنجان را اعلام کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، تعیین شهریه مدارس غیردولتی بر اساس مواد 15 و 16 قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز غیردولتی انجام می‌شود.

علی بیات با اعلام این خبر گفت: شهریه مدارس غیردولتی بر اساس الگوی تعیین شهریه ابلاغی وزارت آموزش و پرورش و بصورت کاملا الکترونیکی انجام می‌گیرد.

وی افزود : تعیین شهریه مدارس غیردولتی بر اساس شرایط ، امکانات و وضعیت هر مدرسه و متناسب با شاخص های آن آموزشگاه انجام می پذیرد ؛ مقطع تحصیلی، سطح فعالیت‌های آموزشی و پرورشی، برنامه‌های مدارس طی سال تحصیلی، فعالیت‌های فوق برنامه، فضای فیزیکی، تجهیزات ، ساعت آموزشی، تعداد کلاس، تعداد دانش‌آموز، ظرفیت نوسازی، میانگین حقوق و اجاره بها از جمله ملاک‌های الگوی تعیین شهریه است.

رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان تاکید کرد: تعداد عوامل اجرایی، ماه‌های پرداخت حقوق به معلمان و کارکنان، بیمه کارکنان، تعداد نیروهای آزاد و سایر هزینه‌ها و شاخص‌های آموزش و پرورش در فرم مشخصی تعیین شده و این شاخص‌ها الگوی تعیین شهریه هر مدرسه را تشکیل می دهد.

وی افزود:شهریه متناسب با ساعات ارائه شده در قالب فعالیت‌های مدارس ارائه می‌شود. ساعات فوق برنامه آموزشی و پرورشی یکی از  مهمترین شاخص هایی است که از سوی موسسان مدارس ارائه و اعلام می‌شود و در تعیین شهریه دخیل می باشد.

رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی با اشاره به اهمیت کیفیت آموزشی در تعیین شهریه گفت: در ارتقای کیفیت آموزشی و سطح آموزشی و پرورشی مدارس به عنوان یکی از شاخص‌های تأثیرگذار در تعیین شهریه است و شورای تعیین نرخ شهریه منطقه با توجه به عملکرد مدرسه شاخص‌های کیفیت‌بخشی مدرسه را که در الگو پیش‌بینی شده بررسی و تکمیل می کند تا متناسب با امتیاز عملکرد مدارس غیردولتی شهریه تعیین شود.

بیات تاکید کرد: در هنگام ثبت‌نام میزان ساعات فعالیت‌های آموزشی و فوق برنامه به رویت اولیای دانش‌آموز می‌رسد و موسس مدرسه غیردولتی موظف است، مطابق برنامه آموزشی شهریه مصوب را با انعقاد قرارداد از اولیا اخذ و به حساب مدرسه واریز کنند.

به اشتراک بگذارید :