26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ ۱۳:۲۳:۲۵
کد مطلب:  872890
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خبر داد:
آغاز طرح سنجش سلامت 37 هزار دانش آموز پایه اولی و نوآموز پیش دبستانی از امروز

طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی 37 هزار دانش آموز کلاس اولی و پیش دبستانی در 28 پایگاه سنجش سلامت استان گیلان آغاز شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، نادر جهان آرای  در آیین گشایش طرح سنجش سلامت دانش آموزان در مدرسه امید بخش کوچصفهان با اشاره به اینکه ثبت نام از دانش آموزان بدو ورود به دبستان برای حضور در پایگاههای سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی به طور رسمی از 18 خرداد آغاز شده است،  افزود: با تکمیل ثبت نام ، خانواده ها از امروز برای معاینه و سنجش فرزندانشان به پایگاههای از پیش تعیین شده و یا مراکز بهداشت حوزه محل سکونتشان مراجعه کنند.

وی افزود:  اگر سلامت نوآموزان تأیید شود با دریافت برگه های سلامت، می توانند برای ثبت نام به مدارس مراجعه کنند و اگر مشکوک به مشکل یا نارسایی جسمانی باشند به مراکز تخصصی پزشکی و درمانی ارجاع داده می شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان  اظهار داشت: متولدان نیمه دوم 91 و نیمه اول 92  در برنامه سنجش کودکان بدو ورود شرکت می کنند و ملاک ثبت نام نهایی نوآموزان منوط به ارائه تأییدیه سنجش و فرم خلاصه معینات و ارزیابی سلامت نوآموز به مدرسه است.

جهان آرای با اشاره به نحوه محاسبه هزینه ها گفت:  تعرفه سنجش سلامت برای هر دانش آموز۳۰ هزار تومان است اما سنجش نوآموزان عشایر رایگان است، البته مراکز سنجش این اجازه را دارند که درمورد افراد نیازمند، تا سقف ۵ درصد رایگان و ۵ درصد نیز نیم بها مورد سنجش قرار دهند.

طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در گیلان با همکاری 300 نفر از نیروهای آموزش و پرورش ، دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی ، استانداری و صدا و سیما اجرا می شود.

یادآور می شود این طرح از امروز به مدت 3 ماه در مراکز سنجش و سلامت استان گیلان برگزار می شود.

گفتنی است سال گذشته 31 هزار و 564 دانش آموز  پایه اول استان گیلان در زمینه بینایی سنجی، شنوایی، معاینات بالینی و هوش تحصیلی مورد سنجش قرار گرفته بودند. پارسال 6 هزار و 814 نوآموز گیلانی به مراکز تخصصی ارجاع شدند.

 

به اشتراک بگذارید :