24 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ ۱۳:۱۰:۴۵
کد مطلب:  872863
استاندار زنجان در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان تاکید کرد:
لزوم همکاری تمامی دستگاه های اجرایی استان در برگزاری مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز

فتح اله حقیقی استاندار زنجان و رییس شورای آموزش و پرورش استان در سومین جلسه این شورا در سال جاری ابراز داشت: همکاری تمامی دستگاه های اجرایی استان در برگزاری مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز در تابستان پیش رو الزامی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان با حضور اعضاء در سال جاری در سالن اجتماعات امام علی (ع) استانداری زنجان برگزار گردید.

فتح‌الله حقیقی ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش استان زنجان با قدردانی از همکاری دستگاه‌ها برای برگزاری مسابقات کشوری قرآن در زنجان تاکید کرد: جلسه‌ای به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان برگزار و هماهنگی بیشتر برای برگزاری این مسابقات انجام شود.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی مکلف به تهیه کتاب‌های قرآن برای دادن هدیه به دانش‌آموزان حاضر در این مسابقات است، افزود: بازدید از موزه‌های استان زنجان نیز برای میهمانان این مسابقات باید به صورت رایگان باشد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری مسابقات قرآنی در زنجان عنوان کرد: باید دستگاه‌ها در این زمینه دقت نظر لازم را داشته باشند.

حقیقی در ادامه و در بخش دیگری از سخنان خود خواستار ارائه نقشه عملیاتی در حوزه سوادآموزی در استان زنجان شد و افزود: برنامه سال ‌جاری سوادآموزی باید بهبود شاخص استان زنجان در بحث سوادآموزی از میانگین کشوری باشد.

استاندار زنجان با بیان اینکه ترغیب افراد برای ریشه‌کنی بی‌سوادی تنها با دانستن اطلاعات افراد میسر نمی‌شود، افزود: باید اقدام فرهنگی و اجتماعی در این زمینه صورت پذیرد.

وی با اشاره به نقش دستگاه‌های مختلف در این موضوع بیان کرد: دهیاران، فرمانداران، صدا و سیما، رسانه‌ها، روحانیون و ... در بحث ریشه‌کنی بی‌سوادی موثر هستند.

حقیقی همچنین از مدیر کل سازمان نوسازی و تجهیز مدارس استان زنجان نیز خواست تا گزارشی از وضعیت سرویس‌های بهداشتی کل استان به ویژه در مناطق محروم ارائه دهد و گفت: هدف از درخواست این گزارش پیدا کردن راه‌حلی برای مشکل است.

استاندار زنجان با بیان اینکه افزایش اعتبارات ملی، تملک دارایی، استانی و خیرین در بخش مدرسه‌سازی در سال گذشته بسیار خوب است، گفت: این نشان می‌دهد نظر کشور، استان و خیرین بر بهبود شرایط فضاهای فیزیکی در استان است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های انجام شده در دستگاه‌ها به ویژه آموزش و پرورش باید براساس اولویت انجام شود، تصریح کرد: باید این اولویت مناطق محروم و کم برخوردار استان باشد تا به لحاظ امکانات به سایر مناطق استان برسد.

به اشتراک بگذارید :