26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ ۰۹:۱۶:۵۵
کد مطلب:  872497
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
آغاز به کار پایگاه های سنجش بدو ورود نو آموزان

نشست برنامه ریزی  پایگاه های سنجش  دانش آموزان  در بدوورود به دوره  دبستان و پبش دبستانی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استا ن تهران و نمایندگان دانشگاههای علوم پزشکی تشکیل شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره  به اهمیت انجام سنجش از سنین پائین اظهار داشت  : سنجش 26 هزارنفر نوآموزاز شنبه اول تیر ماه آعازخواهد شد و ارائه ی فرم معاینات پزشکی پایگاه های سنجش برای ثبت نام دانش آموزان در سال اول ابتدائی ضروری است .

 

وی با اشاره به اینکه  نو آموزانی که در بدو ورود به دوره ی پیش دبستانی به پایگاههای سنجش مراجعه می کنند از انجام سنجش هنگام ورود به دبستان معافند ، تاکید کرد:  مراجعه ی سریع تر به مراکز سنجش و تشخیص های لازم کمک می کند تا  مداخله ی آگاهانه و عالمانه در مسیر زندگی کودکان به هنگام تر و موثر تر واقع شود .

 

صید لو با تاکید بر اینکه انجام سنجش کودکان با کیفیت بالایی باید صورت پذیرد تصریح کرد: اولیاء محترم برای آغاز کار سنجش می توانند به نزدیکترین مدرسه ی محل سکونت مراجعه و پس از ثبت نوبت به پایگاه سنجش معرفی گردند .

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه جلسات توجیهی و آموزشی مناسب برای آزمایندگان پایگاه ها  برگزارگردیده  و در این پایگاه ها تکریم ارباب رجوع از اولویت هاست خاطرنشان کرد: همچنین فضاهایی مانند اتاق بازی و نقاشی برا ی زمان بین سنجش ها  کودکان فراهم گردیده است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پایان اظهار داشت: در معاینات سنجش بدو ورود وضعیت واکسیناسیون  ، بینایی ، شنوایی و هوش دانش آموزان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

گفتنی است جشن افتتاح پایگاه های دانش آموزان روز سه شنبه چهارم تیرماه در مدرسه ی موجانی در ناحیه ی 2 شهر ری افتتاح خواهد شد .

 

 

 

به اشتراک بگذارید :