24 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ ۱۴:۱۸:۰۳
کد مطلب:  872175
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان خبر داد
برگزاری آزمون ورودی پایه هفتم و دهم مدارس استعداد‌های درخشان استان

غلامرضاباقری گفت : آزمون ورودی پایه هفتم و دهم مدارس استعداد‌های درخشان استان باشرکت 14هزار و 182 هزار دانش آموز دختر و پسر برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان باقری اظهار کرد : 3هزار و 555دانش آموز دختر و پسر سیستان و بلوچستان در 8مرکز شهرستان و 18حوزه امتحانی برای ورود به پایه هفتم  مدارس استعدادهای درخشان رقابت کردند.

وی  افزود: از این تعداد، 376 دانش آموز دختر وپسر استان در پایه هفتم و در شهرهای زابل،  نواحی 1 و 2  زاهدان و خاش پذیرفته خواهند شد.

باقری خاطرنشان کرد:آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی استان هم با شرکت  10 هزارو 627  دانش آموز و 55 حوزه امتحانی برگزار که از این  تعداد 407 نفر در رشته های علوم تحربی، ریاضی فیزیک و علوم انسانی در 14 مدرسه استعدادهای درخشان استان پذیرفته خواهند شد.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان زمان اعلام نتایج آزمون ورودی پایه هفتم و دهم  مدارس نمونه و استعداد‌های درخشان  استان را نیمه اول شهریور ماه 98 بیان کرد .

گفتنی است :پس از زاهدان، برای نخستین بار در شهرستان های ایرانشهر و سراوان پذیرش دانش آموز در رشته علوم انسانی در مدارس استعدادهای درخشان  استان صورت خواهد گرفت.

 

به اشتراک بگذارید :