26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ ۱۶:۱۴:۳۰
کد مطلب:  872056
تجلیل از 60 خیّر مدرسه ساز گیلانی

استاندار گیلان در این مراسم گفت: هرچه مدرسه و زیر ساخت‌های آموزشی در کشور و استان را بیشتر فراهم کنیم ثمره‌اش را در آینده می‌بینیم چرا که دانش آموزان آینده سازان کشور هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، مصطفی سالاری ظهر امروز در بیست و یکمین جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز گیلانی در سالن اجتماعات هتل شهرزاد لاهیجان با تأکید بر لزوم حفظ زیرساخت‌های آموزشی در کشور گفت: وقتی یک مدرسه در استان و کشور ساخته می‌شود باید تمام نهادها از جمله آموزش و پرورش برای حفظ زیر ساخت‌های ساخته شده تلاش کنند زیرا این اموال بیت المال است. وی با اشاره به نقش خیرین در اداره مدارس افزود: خیِر بودن فقط به پول دادن نیست، بعضی از خیرین در اداره مدارس می‌توانند نقش خوبی ایفا کنند و‌ باید از این ظرفیت به درستی استفاده کنیم.
استاندار با گله مندی از بعضی دهیاران  استان گفت: دهیاران نباید فقط به فکر آسفالت و رنگ امیزی جدول خیابان ها و ... باشند اما آنچنان که شایسته است نسبت به حوزه آموزش و پرورش و تربیت شهروندان آینده توجه نکنند.
 

سالاری با تأکید به اولویت مقوله آموزش و پرورش در بین خانواده‌های ایرانی تصریح کرد: همچنان که  یک خانواده  ایرانی ، علی رغم همه کمبودها و نیازها؛ اولویت اصلی خود را رسیدگی به امور تحصیلی فرزند خود می داند، لازم است در سطوح  کلی  و عمومی نیز به این امر اولویت ویژه ای بدهیم.
سالاری در پایان ضمن تفکیک میان مشارکت در مدیریت با دخالت در مدیریت در  توصیه ای به مدیرکل آموزش و پرورش استان از ایشان خواست تا از ظرفیت خیران و نیکوکاران در امر مدیریت مدارس نیز استفاده بهینه شود تا دلگرمی بیشتری برای آنها در امر مشارکت در امور نیکوکارانه فراهم شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این مراسم با اشاره به نقش تعیین کننده خیّران در کمک به آموزش و پرورش گفت: استان گیلان دارای 289 خیِر مدرسه ساز است که از این تعداد 62 نفر زن و 193 نفر از آقایان هستند که این افراد تاکنون 256 مدرسه با  هزار و 189 کلاس تحویل آموزش و پرورش داده‌اند، ضمن اینکه 54 پروژه دیگر نیز در استان در دست اجرا است.
جهان آرای فرسوده بودن و عدم استاندارد سازی مدارس را ازجمله مشکلات عمده فضاهای آموزشی در گیلان برشمرد و از خیران خواست که در جهت رفع فضاهای آموزشی، آموزش و پرورش رایاری کنند. وی با گرامیداشت یاد و خاطره دکتر حافظی رئیس فقید مجمع خیرین مدرسه ساز کشور، از توجه ویژه استاندار به نظام تعلیم و تربیت قدردانی کرد. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان ضمن اشاره به برنامه های شاد و موسیقی محلی اجرا شده در مراسم گفت: کودکانی که در این مراسم با پوشش زیبا و زبان شیرین محلی به اجرای برنامه پرداختند، به خوبی مطالبه خود از مسئولان را بیان کردند و اکنون نوبت ماست که نهایت تلاش خود را برای حمایت از آنان در امور آموزشی و فرهنگی انجام دهیم.

در پایان این مراسم از 60 خیّر مدرسه ساز استان گیلان تقدیر شد.
 

به اشتراک بگذارید :