11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ ۱۲:۵۴:۵۳
کد مطلب:  871964
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش در افتتاحیه مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان پسران فارس تاکید کرد :
مدارس مرکز اصلی آموزش و نشر قرآن کریم هستند

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان قرآنی پیام آوران اندیشه قرآنی و حرکت به سمت قرآن کریم و زمینه ساز ورود قرآن به زندگی و اندیشه و فکر جامعه اسلامی هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، جهانبخش بانشی در افتتاحیه مرحله استانی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان پسر فارس در دبیرستان عشایری شیراز، از مدارس به عنوان مرکز اصلی آموزش،تبلیغ و نشر قرآن کریم یاد کرد و گفت:  شما دانش آموران در مدارس باید مبتکرانه و فعالانه فعالیتهای قرآنی را  گسترش دهید و تلاش کنید رفتار جمعی دانش آموزان از رنگ و بوی قرانی برخوددار باشد .

 معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش گفت : در این مسابقات بیش از 900 دانش آموز شامل 440 دانش آموز دختر و 500 دانش آموز پسر در رشته های آوایی و پژوهشی به رقابت می پردازند  که در واقع  برگزیدگان مرحله 14 گانه استان هستند .

بانشی مهمترین هدف  از  برگزاری این مسابقات  را برپایی و ایجاد  زمینه هابی عمل به اندیشه های قرآنی در جامعه دانست و گفت : فرهنگ سازی قوی در رابطه با آموزه های قرآنی و الهی ، شناسایی و رشد استعداد دانش آموزان در آموزه های قرآنی ، محورهای دینی و مذهبی  و قرار گرفتن در مسیر تعالی و شکوفایی از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات است .

وی با اشاره به اینکه  استان فارس همیشه در مسابقات دانش آموزی در جایگاه ویژه ای قرار دارد ، گفت : دانش آموزان ما همیشه در مسابقات کشوری خوش می درخشند و در این راستا  مهمترین بخشی که در نظر داریم نشر آموزه ها و عمل در عرصه جامعه است .

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش با اشاره به جایگاه رفیع قرآن گفت : قرآن کتابی  هدایت گر و خیرخواه برای همه ابناء بشر  است و کامل ترین نسخه زندگی و حرکت برای هدایت ،تعالی ، پیشرفت و  سعادت نه تنها برای یک قشر و گروه ، یک کشور و جمعیت بلکه برای همه بشریت  در قرآن کریم  به شکل زیبایی ارائه شده است .

بانشی با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات قرآنی در مرحله مدرسه مهمترین مرحله اهتمام به برگزاری ، رقابت و فراگیر شدن عطر ناب قرآن کریم است گفت :  باید تلاش کنیم دانش اموزانمان در طول سال با قرآن کریم  انس بگیرند  .

وی برگزای این مسابقات را یک حرکت زیبا و ماندگار دانست و گفت : در مدارس باید فضای نورانی و قرآنی را فراهم کنیم تا همه دانش آموزان را این نورانیت و روشن بودن پرتو شعاع آسمانی قرآن کریم در بر گیرد .

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش خطاب به دانش آموزان شرکت کننده در این رقابت ها گفت : دانش آموزان عزیز و قرآنی ، چهره هایی که ما به شما دل بسته ایم و فردای ایران اسلامی در دستان شماست و با اراده های زیبا و استوار شما شکل می گیرد ، شما سفیران توانمند ، پاکدامن ، عزیز و خوش اندیش قرآنی باید تلاش کنید که فضای مدارس را به فضایی نورانی تبدیل کنید .

وی افزود : قرآن را برای عمل به آن می‌خوانیم که یک زندگی سعادتمند داشته باشیم شما باید با حضورتان در برنامه‌های قرانی زمینه این هدف بلند را محقق کنید و هرکدام از شما دانش آموزان  باید بتوانید جمعیت زیادی را به سمت قران کریم حرکت دهید و  قرآن را بیاموزید و  در عمل به آن از دیگران سبقت بگیرید .

معاون پرورشی و فرهنگی استان از مدارس به‌عنوان مرکز اصلی آموزش،تبلیغ و نشر قرآن کریم یادکرد و گفت:شما دانش آموران در مدارس باید مبتکرانه و فعالانه فعالیتهای قرآنی را  گسترش دهید و تلاش کنید رفتار جمعی دانش آموزان از رنگ و بوی قرانی برخوددار باشد .

به اشتراک بگذارید :