17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ ۰۷:۲۲:۳۵
کد مطلب:  871606
مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس در اولین نشست فصلی مسوولین سازمانهای بسیج فرهنگیان کشور تاکید کرد:
امروز ائتلاف آموزش و پرورش با سایر ارکان نظام و انقلاب اسلامی بیش از پیش ضروری و اجتناب ناپذیر است

مدیرکل آموزش و پرورش فارس در اولین نشست فصلی مسئولین سازمانهای بسیج فرهنگیان استانهای کشور گفت: برای رسیدن به اهداف متعالی نظام جمهوری اسلامی تمامی عناصر و ارکان مؤثر و دخیل در تحکیم پایه های نظام و انقلاب اسلامی باید در کنار یکدیگر قرار گیرند تا تقریب نگرش اتفاق بیافتد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس دکتر علی عسکر نجفی در جمع مسئولین سازمانهای بسیج فرهنگیان سراسر کشور در شیراز گفت: بیش از 4 دهه است که گفتمان انقلاب اسلامی دنیا را تحت تاثیر خودش قرار داده و توانسته آثار و نفوذ شایان توجهی در جامعه بین المللی از خودش به جای بگذارد . حاکمیت گفتمانی که توام با گفتمان انقلابی و استکبار ستیزانه است.

وی با اشاره بر تاکید مقام معظم رهبری بر اصل مقاومت مصرانه و مجدانه برای تبیین استراتژی انقلاب اسلامی در منطقه خاورمیانه و نظام بین الملل ، گفت: برای رسیدن به آن اهداف متعالی،باید نگرش عناصر و ارکان مؤثر و دخیل در تحکیم پایه های نظام و انقلاب اسلامی در کنار یکدیگر قرار گیرند و این موضوع در آموزش و پرورش به عنوان اجتماعی ترین دستگاه اجرایی کشور اهمیت ویژه ای دارد.

دکتر نجفی رسالت آموزش و پرورش را پیشبرد اهداف متعالی انقلاب اسلامی ،و تربیت نسلی دانست که بتواند بر آرمان های متعالی انقلاب مصرانه بایستد و تمام تلاش خودش را به عمل بیاورد .

وی گفت:  امروز ائتلاف آموزش و پرورش با سایر ارکان نظام و انقلاب اسلامی بیش از پیش ضروری و اجتناب ناپذیر است  و بر همین اساس حضور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار آموزش و پرورش در ماموریت های محوله به عنوان یک اصل ارزشمند و اساسی مورد توجه است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به حضور موثر سازمان بسیج فرهنگیان از سال 82 در بدنه آموزش و پرورش و وجود همکاری بسیار مؤثر و تنگاتنگی بین سپاه و آموزش و پرورش ، گفت: در سازمان بسیج دانش آموزی این همکاری در برنامه های مؤثر و عالی تربیتی به وضوح مشهود و محسوس است، از جمله اردوی راهیان نور که به عنوان یک فعالیت تربیتی و عملیاتی مؤثر است که به لحاظ تربیتی تحولات عمیقی را در تعداد زیادی از دانش آموزان ایجاد کرده است .

نجفی  با اشاره به اینکه از نگاه آموزش و پرورش حضور بسیج فرهنگیان  در بدنه آموزش و پرورش یک فرصت است که باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم تا بتوانیم به اهداف خودمان نزدیک شویم گفت: معتقدیم این حضور مؤثر، مقوّم و تحکیم بخش پایه های نظام و افزایش دهنده سرمایه های اجتماعی است و اعتماد بیش از پیش مردم را به ساختارها و سیستم سیاسی کشور حاصل می کند.

وی با اشاره به پتانسیل جمعیتی آموزش و پرورش فارس برای خدمت رسانی به مردم ،گفت: فارس با قریب به 900 هزار دانش آموز، قریب به 130 هزار نیروی انسانی شاغل و بازنشسته،  بیش از 9000 واحد آموزشی و بیش از 42 هزار کلاس درس در 59 منطقه ، ناحیه و شهرستان در کشور با فاصله زیاد نسبت به استانهای دیگر در رده اول قرار دارد .

وی با اشاره به همکاری در همه رده ها و سطوح سازمانی بین مسئولین آموزش و پرورش استان و مسئولین کانون های بسیج فرهنگیان ، گفت: ما در هر آموزش و پرورش استان یک کانون بسیج فرهنگیان داریم یعنی 59 کانون بسیج فرهنگیان امروز در استان فارس فعال هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس در تشریح استراتژی های آموزش و پرورش فارس که در ارتباط مستقیم با بسیج فرهنگیان است گفت: اولین، مهمترین و اساسی ترین برنامه ای که امروز در دستور کار داریم اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است .

وی گفت: گمشده امروز ما تربیت است چرا که ما امروز شهروندان ماهر تربیت نمی کنیم، مهارت های اجتماعی در نزد دانش آموزان ما تقویت نمی شوند و خروجی های آموزش و پرورش برای مقابله با آسیبهای اجتماعی توانمند نیستند، لذا امروز می بینیم بسامد آسیبهای اجتماعی حتی در نزد دانش آموزان و فرزندان ما هم بالا رفته و خطرات بسیاری جامعه را تهدید می کند که این به خاطر نگاه تک بعدی و تک محوری ما به تعلیم و تربیت بوده است.

وی گفت: انتظار داریم در این همایش راهکارهایی  در راستای ساحت های تربیتی سند تحول بنیادین ارائه نمایید همچنین با توجه به اینکه  نشاط و سرزندگی لازمه تربیت صحیح است امیدواریم راهکارهایی برای با نشاط سازی مدارس که مبتنی بر اصول و ارزشهای دینی انقلابی و اسلامی ماست ارائه گردد.

نجفی با اشاره به دفاع جانانه مقام  معظم رهبری از آموزش و پرورش در دیدار با فرهنگیان در هفته معلم گفت: دشمنان سعی دارند آموزش و پرورش را بی محتوا و از مردم جدا سازند و دفاعی که ایشان از آموزش و پرورش نمودند بیانگر این نکته است که آموزش و پرورش به رسالت خود پایبند بوده و اقداماتی که در این چهل سال انجام داده است اقدامات کوچکی نبوده اما کافی هم نبوده و باید این اقدامات سرعت و شتاب بگیرد و سند تحول بنیادین را بصورت تمام و کمال اجرایی کنیم .

وی گفت:  ما در استان فارس در حال بومی کردن این سند هستیم و برش استانی سند را تدوین کرده ایم که طی روزهای آینده به عنوان برنامه ای که در دستور کار مدیران مدارس و مناطق و تمام عوامل آموزش و پرورش استان است، از آن رونمایی خواهیم کرد .

وی همچنین با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری گفت: برداشتن محکم گام دوم انقلاب که سفارش مقام معظم رهبری  و تبیین استراتژی آینده نظام اسلامی است از جمله برنامه استرا تژیک است که  باید محکم برداشته شود و همانگونه که ایشان فرموده اند این هم بر دوش جوانان و نوجوانان ماست  لذا آموزش و پرورش خطاب اول ایشان در این ماموریت است . باید حضور جوانان و نوجوانان را در عرصه های مختلف تقویت و تحکیم کنیم و به آنان مجال ورود و فرصت بدهیم همانگونه که در طول دوران دفاع مقدس این کار را کردیم و نتایج مثبت آن را دیدیم.

نجفی با تاکید بر اینکه هیچوقت از اعتماد به جوانان ضرر نکرده ایم گفت: آموزش و پرورش باید تسهیل کننده حضور نوجوانان و جوانان در عرصه های مختلف باشد و این هم از طریق بها دادن به آنان و تقویت تشکلهای دانش آموزی وفراهم نمودن  زمینه های حضور و بیان مباحث سازنده بصیرتی و تربیتی در نزد جوانان و نوجوانان میسّر است  .

مدیرکل آموزش و پرورش فارس یادآور شد: امروز مطالبات فرهنگیان واقعیتی است که وجود دارد و فرهنگیان انتظار دارند به مطالباتی که به لحاظ معیشتی و مسائل مختلف دارند توجه شود، آنان از تبعیض ها ناراحت و نگرانند، لذا در آموزش و پرورش استان فارس با تشکیل خانه تشکل های فرهنگی  6 تشکل رسمی فرهنگیان را از تمامی گرایش های سیاسی در بدنه آموزش و پرورش پذیرفته ایم  و جلسات کارشناسی خوبی با آنان تشکیل شده و دیدگاههای آنان را شنیده ایم و نظراتمان را به آنان منتقل کرده و اعتمادشان را جلب نموده ایم که در این عرصه بسیج فرهنگیان کمک بسیاری به ما نموده است .

سرهنگ کوشکی معاون هماهنگ کننده سپاه فجر استان نیز در سخنانی با اشاره به عنوان شدن بحث بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب اظهار امیدواری نمود: بسیج فرهنگیان به ویژه در مقطع چهل سالگی انقلاب که همراه شده است با بیانیه گام دوم انقلاب و راهبردها و سیاستهایی که مقام معظم رهبری برای چهله دوم انقلاب تبیین کرده اند بتواند در سرتاسر کشور در جهت پیشبرد اهداف تبیین شده در بیانیه گام دوم بیش از پیش نقش آفرینی کند .

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان آموزش و پرورش فارس در خصوص برگزاری این نشست گفت: اولین نشسته فصلی مسئولین سازمان های بسیج فرهنگیان سراسر کشور با حضور رؤسای سازمانهای بسیج فرهنگیان 31 استان کشور به مدت دوروز در تالار ملاصدرای مجموعه آموزشی رفاهی فرهنگیان شیراز برگزار می گردد.

محمد علی شیبانی افزود : در این نشست دکتر مرادی رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور به همراه معاونین این سازمان به تشریح و تبیین سیاستهای کلی سازمان بسیج فرهنگیان پرداخته و در خصوص طرح ها و برنامه های این سازمان از جمله طرح بزرگ اعتلای بسیج فرهنگیان با مسئولین بسیج فرهنگیان  استانهای سراسر کشور به بحث و تبادل نظر می پردازند.

  شیبانی در خصوص برنامه های بسیج فرهنگیان استان فارس نیز گفت: سازمان بسیج فرهنگیان استان فارس برنامه های متنوعی از جمله برگزاری جشنواره های ورزشی، علمی و برپایی اردوهای فرهنگی را در دستور کار خود دارد که با همکاری و تعامل خوب مدیرکل آموزش و پرورش استان در حال پیگیری یا اجرا می باشند.

به اشتراک بگذارید :