0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ ۱۶:۴۴:۴۱
کد مطلب:  870695
حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در دبیرستان ماندگار شهید بهشتی رشت

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: مدیران و نیروی انسانی در ماندگاری مدرسه شهید بهشتی نقش مهمی بر عهده داشتند و قرار است جشن 100 سالگی این مدرسه ماندگار امسال برگزار شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، نادر جهان آرای با اشاره به ساختار هیئت امنایی دبیرستان شهید بهشتی اظهار داشت: با توجه به ساز و کار قانونمند این نوع از مدارس، تمام مصوبات آن قابل اجراست. وی افزود: تحصیل چهره های ارزشمندی چون: پروفسور مجید سمیعی  نابغه جراحی مغز و اعصاب جهان ، پروفسور محمود بهزاد پدر علم زیست شناسی نوین، پروفسورفضل الله رضا دانشمند برجسته مهندسی برق، دکترمحمد معین مولف لغت نامه فارسی و همچنین دکتر محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و سازمان برنامه و بودجه و هوشنگ ابتهاج شاعر گیلانی در این مدرسه بر غنای علمی و فرهنگی این مدرسه می افزاید. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با تأکید بر لزوم گسترش عدالت آموزشی در جای جای استان خاطرنشان کرد: لازم است مدارس برخوردار  تلاش کنند تا امکانات لازم در اختیار مدارس غیر برخوردار قرار گیرد و از انحصار امپراتوری برخی از مدارس جلوگیری شود.

در این دیدار پروانه مدیر مدرسه ماندگار شهید بهشتی ناحیه دو رشت با بیان برخی از دستاوردهای این مدرسه، برخی از مشکلات ناشی از کمبودهای  مالی و آموزشی را تشریح کرد.

گفتنی است؛ دبیرستان شهید بهشتی(شاهپور) در سال 1298 تأسیس شده است. این مدرسه  با توجه به قدمت و اهمیت تاریخی اش در سال 1356 با شماره 1517 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.

ساختمان اصلی دبیرستان شهید بهشتی رشت به شکل حرف « T » ساخته شده است. این مدرسه ماندگار ۱۴ کلاس درس،آزمایشگاه و کتابخانه دارد

  دبیرستان پسرانه شهید بهشتی رشت شهریور ماه 1391 به عنوان دبیرستان ماندگار معرفی شد.

به اشتراک بگذارید :