17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ ۱۴:۴۹:۱۶
کد مطلب:  870664
قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل اعلام کرد:
ابلاغ شیوه‌نامه ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی در سال تحصیلی جدید

دکتر غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر امور بین الملل و رئیس مرکز امور بین الملل ومدارس خارج از کشور از ابلاغ شیوه‌نامه ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی در سال تحصیلی 99-1398 خبرداد.

دکتر کریمی در خصوص ابلاغ این شیوه نامه گفت:  در راستای اجرای سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران و به استناد مصوبه مورخ 08/02/1395 هیئت محترم وزیران، شیوه نامه ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی بعد از هماهنگی با دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور و تصویب کمیته تخصصی آموزش و پژوهش کمیته عالی فرهنگی اتباع و مهاجرین خارجی جهت اجرا در مدارس سراسر کشور ارسال گردید.

وی همچنین افزود: با عنایت به دستور مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر ثبت نام همه دانش آموزان لازم التعلیم اتباع، در این شیوه نامه نحوه ثبت نام و ادامه تحصیل دانش آموزان اتباع خارجی دارای مدارک اقامت و دانش آموزانی که مدارک هویتی و اقامتی تاریخ گذشته دارند و یا فاقد هرگونه مدارک هویتی و اقامتی معتبر می باشند و همچنین دانش آموزان فاقد مدارک تحصیلی یا دارای مدارک تحصیلی خارجی  برای اجرا به مدارس اعلام شده است.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل بر این نکته تاکید نمود که  در تمامی فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در درون مدرسه اعم از برگزاری اردوها و مسابقات و فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی و اجرای دوره‌های آموزش خانواده،‌ دانش‌آموزان اتباع خارجی با دانش‌آموزان ایرانی دارای شرایط یکسان بوده و تأکید می گردد جداسازی دانش آموزان اتباع از سایر دانش آموزان ممنوع می باشد.

شایان ذکر است شیوه‌نامه ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی در سال تحصیلی 99-1398 در 6 ماده ،7 بند،13 تذکر، 9 تبصره و 13 ملاحظه در جلسه شماره 11 مورخ 25/02/1398 به تصویب کمیته تخصصی آموزش و پژوهش اتباع و مهاجرین خارجی رسیده است.

به اشتراک بگذارید :