0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ ۱۴:۳۰:۳۶
کد مطلب:  870650
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان صورت گرفت:
برگزاری آزمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس، امروز، در رشت

از 732 متقاضی ثبت نام کننده در سامانه انتخاب مدیران مدارس در 17 اداره آموزش و پرورش استان ، پس از بررسی های انجام شده 671 نفر امروز در آزمون انتخاب مدیران مدارس شرکت کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، نادر جهان آرای با حضور در حوزه آزمون دبیرستان شهید بهشتی از نزدیک با فرآیند برگزاری این آزمون آشنا شد.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان گیلان در این باره گفت: دومین دوره آزمون انتخاب و انتصاب مدیران، به ‌صورت حضوری و الکترونیکی بوده 671 متقاضی مدیریت مدارس برای 210 شامل: 130 مدرسه شهری و 80 مدرسه روستایی، امروز در آزمون شرکت کردند. مجید فاریابی در ادامه افزود: داوطلبان  آزمون انتخاب و انتصاب مدیران در 100 دقیقه به 100 سوال در 10 محور پاسخ دادند و کسب حداقل 60 درصد نمره برای قبولی در این مرحله ضروری است. وی گفت: هدف اصلی از اجرای این آزمون شناسایی نیروهای توانمند جهت پذیرش مسئولیت واحد آموزشی و تشکیل بانک اطلاعاتی در تمام مقاطع تحصیلی است.

رئیس اداره بازرسی و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش گیلان گفت: تمامی داوطلبان تصدی مدیریت مدارس که شرایط آن‌ها توسط کمیته انتخاب و انتصاب منطقه مورد تأیید قرارگرفته، با حضور در پایگاه آزمون به‌صورت هم‌زمان در سراسر کشور وارد سامانه شده و نسبت به پاسخگویی به سؤالات اقدام کردند. فاریابی افزود: حداکثر نمره آزمون برای داوطلبان 20  نمره و 200 امتیاز است و نمره آزمون پس از اجرا در سامانه LTMS.medu.ir  قابل دریافت است. وی در زمینه مواد امتحانی در جلسه مصاحبه خاطرنشان کرد: مصاحبه تخصصی به صورت مجزا و محورهای روان شناسی شخصیت، مدیریت و برنامه ریزی با تأکید بر برنامه تعالی و تدبیر مدیریت مدرسه و همچنین مقررات و آیین نامه های مربوط به مدارس در مجموع با 400 امتیاز برگزار خواهد شد. رئیس اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش استان گیلان درباره مراحل معرفی نهایی متقاضیان مدیریت مدارس گفت: پس از اجرای مصاحبه، امتیازات مربوط به مصاحبه ( 400 امتیاز )، آزمون ( 200 امتیاز )  و سوابق پرسنلی و عملکردی ( 200 امتیاز ) توسط دبیر کمیته انتخاب و انتصاب مناطق با تنظیم فهرست قبول شدگان به حراست جهت تأیید و در نهایت صدور ابلاغ توسط روسای ادارات آموزش و پرورش مناطق استان اعلام می شود.

محتوا و منابع در سامانه انتخاب و انتصاب مدیران به آدرسentekhab.medu.ir  قبلا در اختیار داوطلبان قرار گرفته است.

گفتنی است اولین دوره طرح آزمون انتخاب مدیران پارسال  در استان گیلان به صورت محدود فقط در نواحی یک و دو رشت اجرا شده بود. 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :