28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ ۰۹:۴۵:۰۰
کد مطلب:  870635
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان :
مدرسه محوری یکی از رویکردهای اصلی زیر نظام رهبری و مدیریت

جوانی : گذر از تمرکزگرایی و حرکت به سمت مشارکت جویی یکی از چرخه های تحولی آموزش و پرورش است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در بیست و پنجمین روز از خردادماه 1398 جلسه ای با موضوع مدرسه محوری با حضور مشاور ستاد راهبری نظام مدرسه محوری و رؤسای ادارات داخلی در دفتر معاونت آموزش ابتدایی تشگیل گردید.

در ابتدای این برنامه اعتباریان مشاور مدیرکل در ستاد راهبری نظام مدرسه محوری به ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته درخصوص مدرسه محوری پرداخت.

در ادامه جوانی معاون آموزش ابتدایی استان مدرسه محوری و واگذاری اختیارات و قدرت تصمیم گیری مدارس را به عنوان یکی از رویکردهای اصلی زیر نظام مدیریت و رهبری برشمرد و گذر از تمرکزگرایی و حرکت به سمت مشارکت جویی را به عنوان یکی از چرخه های تحولی آموزش و پرورش دانست.

وی لازمه ی مدرسه محوری را توانمندسازی مدیران در مهارت های ادراکی، انسانی و فنی دانست و بیان داشت که لازم است ستاد با دریافت نظرات برنامه ریزان و سیاست گذاران در وزارت آموزش و پرورش نسبت به بازنگری و باز مهندسی قوانین، آیین نامه ها و مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش اقدام نماید.

جوانی همچنین مقوله نظارت را از جمله مواردی دانست که در بحث مدرسه محوری باید به آن توجه جدی شود.

وی برنامه ی ارتقاء کیفیت مدیریت آموزشگاهی را همانند چتری دانست که باید تمامی برنامه های دوره ابتدایی را پوشش دهد و برتشکیل کارگروهی متشکل از همه ی حوزه های داخلی جهت انجام و هماهنگی در اداره کل تأکید ورزید.

 

به اشتراک بگذارید :