20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ ۱۲:۱۹:۰۴
کد مطلب:  870442
رئیس اداره استعدادهای درخشان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان :
کسب مدال طلای مسابقات جهانی سال 2016 المپیاد شیمی کشور گرجستان توسط دانش آموز ناحیه 3اصفهان

سید پیمان میر قادری در سال 93 موفق به کسب مدال نقره کشوری، در سال 94 موفق به دریافت طلای کشوری و در سال 95 نیز طلای جهانی 2016 گرجستان را کسب کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از غلامرضائی رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان اصفهان پیمان میرقادری که در سال تحصیلی جدید وارد دانشگاه می شود، موفق شد در مسابقات جهانی المپیاد شیمی کشور گرجستان سال 2016 که با حضور 75 کشور برگزار گردید مدال طلای این سری از مسابقات را به خود اختصاص دهد . وی افزود کشور عزیز ما رتبه ششم را در بین 75 کشور کسب کرده و این بهترین نتیجه 15 سال اخیر در رشته شیمی بوده است.

این دانش آموز در سال 93 موفق به کسب مدال نقره کشوری، در سال 94 موفق به دریافت طلای کشوری و در سال 95 نیز طلای جهانی 2016 گرجستان را کسب کرد.

سید پیمان میرقادری گفت : در طول 10 روزی که در کشور گرجستان بودم ، دو روز را به گذراندن امتحانات عملی و تئوری و روزهای دیگر را نیز آشنایی با کشور گرجستان، فرهنگ مردمان و ... گذرانده ام.

پیمان میرقادری افزود : در حال حاضر کشورهای آسیای شرقی به عنوان نژاد برتر جهان و تلاشگر شناخته شده اند این در حالی است که ایران هم می تواند با داشتن اعتماد به نفس بالا به جایگاه والایی دست پیدا کنند.

وی ضمن اینکه یکی از دلایل موفقیت خود در این عرصه را مدیون مشوق های خانواده اش دانست افزود: در حال حاضر آمار دنش آموزان با استعداد و تلاشگر در کشور بسیار بالا است که باید زیرساخت ها و بسترهای لازم از سوی مسئولان و خانواده برای این قشر فراهم شود.

پیمان میرقادری ادامه داد: بنده در کلاس های تقویتی نیز شرکت کردم و به صورت متغیر نیز روزانه 10 ساعت مطالعه می کردم.

وی در پاسخ به این سوال که آینده شغلی خود را چگونه ارزیابی می کنید؟ گفت: علاقه بسیاری برای ورود به رشته پزشکی دانشگاه تهران دارم اما در حال حاضر با توجه به اینکه آینده شغلی تعدادی از رشته ها مانند شیمی را باید در خارج از کشور جستجو کنیم، سعی در انتخاب رشته پزشکی می کنم چرا که متاسفانه الان بسترهای لازم برای ورود به رشته شیمی در دانشگاه ها و همچنین آینده شغلی مربوط به آن وجود ندارد.

وی در پایان اظهاراتش تصریح کرد: پیش از اعلام نتایج، بسیاری از کشورها به قدرت تفکر ایرانیان اعتقاد داشتند و در ذهن خود، ایران را جزو تیم های قدرتمند می دانستند که خوشبختانه با دریافت نتایج مطلوب در این دوره از مسابقات، همه کشورها به این واقعیت دست پیدا کردند که مردم ایران دارای ذهن های خلاقی هستند.

در این مراسم که از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و توسط رئیس اداره استعدادهای درخشان برنامه ریزی شده بود و جمعی از کارشناسان اداره کل حضور داشتند مدیر دبیرستان شهید اژه ای ( 1 ) به این موضوع اشاره کرد که با برنامه ریزی آموزشی می توان امکانات لازم را برای دانش آموزان فراهم کرد. امروز در مدارس کشور مشکلاتی در حوزه اجرا وجود دارد و با این حال باز سعی در رفع مشکلات هستیم. 

به اشتراک بگذارید :