17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ ۱۱:۳۵:۲۴
کد مطلب:  870380
دیدار و گفتگوی رایزن جدید فرهنگی ایران در لبنان با قائم مقام وزیر در امور بین الملل

روز سه شنبه 28 خرداد عباس خامه‌یار رایزن فرهنگی جدید ایران در لبنان با حضور در دفتر دکتر غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل با ایشان دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار ابتدا دکتر کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل  و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور انتصاب عباس خامه یار را به عنوان رایزن جدید فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان تبریک گفت و آن را زمینه ای برای گسترش بیشتر همکاری های دولت جمهوری اسلامی ایران به ویژه در زمینه فرهنگی و آموزشی در کشور لبنان دانست.

کریمی ضمن اشاره به اهمیت فعالیت مدارس ایران درخارج از کشور به عنوان یک پایگاه فرهنگی برای نظام جمهوری اسلامی ایران بر عزم و اراده وزارت متبوع خود بر استمرار این فعالیت تاکید نمود و آن را عرصه ای برای خدمت به ایرانیان وکارگزاران نظام و همچنین دوست داران جمهوری اسلامی در خارج از کشوردانست.  

در ادامه این دیدار طرفین در خصوص نحوه افتتاح مدرسه جمهوری اسلامی ایران در لبنان که مراحل ساخت آن به پایان رسیده است بحث و گفتگو نمودند.

شایان ذکر است خامه‌یار پیش از این رایزنی فرهنگی ایران درکشورهای  کویت، قطر، لبنان و همچنین معاونت بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را در کارنامه کاری خود دارد..

به اشتراک بگذارید :