26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ ۲۲:۲۷:۲۸
کد مطلب:  870046
در سومین جلسه ستاد اجرایی هشتمین نمایشگاه کشوری پروژه های علمی دانش آموزان ( جابربن حیان 98) :
تفاهم نامه همکاری مشترک اداره کل آموزش و پرورش استان با سازمان منطقه آزاد انزلی منعقد گردید.

تفاهم نامه مشترک جهت برگزاری هشتمین نمایشگاه کشوری پروژه های علمی دانش آموزان ( جابربن حیان ) در مرداد سال 98 به میزبانی استان گیلان فی مابین اداره کل آموزش و پرورش استان با سازمان منطقه آزاد انزلی در سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش امضاء گردید .

«نادر جهان آرای» مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان در جلسه ستاد اجرایی هشتمین نمایشگاه کشوری پروژه های علمی دانش آموزان با اشاره به ارتقای جایگاه و منزلت استان گیلان در پیشرفت علمی و پژوهشی گفت: استان گیلان چهارمین استان میزبان نمایشگاه کشوری پروژه های علمی دانش آموزان ( جابربن حیان ) می باشد که با توجه به حساسیت و ارزشمندی دستاوردهای این جشنواره مساعدت همه ظرفیت های درون و برون سازمانی می تواند در تحقق اهداف این جشنواره تاثیر گذار باشد .

وی ضمن قدردانی از سازمان منطقه آزاد در خصوص همکاری برگزاری این جشنواره اظهارداشت: این جشنواره می تواند شناسنامه قوی درزمینه های اجتماعی،فرهنگی ، پژوهشی و سیاسی برای استان گیلان به ویژه منطقه آزاد محسوب گردد.

مدیر کل آموزش وپرورش استان گیلان با اشاره به اهداف این جشنواره به کلیه فرهنگیان یادآور گردید، با نهادینه سازی دست ورزی، مهارت محوری و پژوهش محوری در دانش آموزان روحیه همکاری ،مشارکت گروهی ، نوع دوستی و خلاقیت را در آنان تقویت کنند تا التهاب رقابت ناسالم در بین دانش آموزان کاهش یابد. همچنین وی خواستار ماندگاری دستاوردهای این جشنواره در مکان برگزاری جهت بازدید عموم و سایر ارگان ها گردیدند .

در ادامه مجید فاتحی معاون فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد با بیان اینکه رویکرد این سازمان علاوه بر بحث اقتصادی جنبه های آموزشی و فرهنگی نیز می باشد افزود : همکاری مشترک منطقه آزاد با آموزش و پرورش در برگزاری جشنواره کشوری جابربن حیان می تواند عملکردی مثبت در جهت ترویج و تقویت فضای فرهنگی و تربیتی در این منطقه به شمار آید .

گفتنی است در ابتدای جلسه نرگس دستیار معاون آموزش ابتدایی اداره کل استان گزارش اجمالی در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط ستاد اجرایی نمایشگاه مذکور را ارائه نمود و افزود: ادامه راه برنامه جشنواره پروژه های علمی دانش آموزان در سال آتی منوط به نتیجه کار پژوهشی از بازخورد گیری و آسیب شناسی این برنامه می باشد که انجام این کاراز سوی وزارت متبوع به استان گیلان واگذارشده است .لذا پس از آسیب شناسی و اصلاح راه کارهای لازم برای این برنامه ، تصمیم گیری جهت ادامه برنامه جابربن حیان  توسط وزارت اخذ خواهد گردید .
 

به اشتراک بگذارید :