24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ ۱۶:۲۲:۳۴
کد مطلب:  869992
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان تهران  درسومین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران در سال 98:
آموزش و پرورش بنگاه اقتصادی نیست / تعلیم و تربیت وظیفه ذاتی و اصلی آموزش و پرورش است

سومین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران در سال 98 با حضور حسن بیگی معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران در سالن آیت الله هاشمی رفسنجانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در حال برگزاری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، یوسف بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان تهران با اشاره به شرایط اقتصادی و حرکت به سوی اقتصاد بدون نفت در کشوراظهار داشت: در شرایط امروزی جهت رونق و توسعه مباحث اقتصادی کشور باید با تحولات جدیدی در عرصه سیاست های اقتصادی حرکت نماییم .

 وی بودجه آموزش و پرورش را در سال های گذشته یک بودجه مشخص دولتی با درصد مشخصی از رشد سالانه خواند و اظهار داشت: جهت مرتفع ساختن نیازهای آموزش و پرورش و توسعه کمی و کیفی دستگاه تعلیم و تربیت کشور نمی توان تنها  به بودجه محدود دولتی تکیه کرد.

بهارلو با تاکید بر اینکه وظیفه ذاتی آموزش و پرورش تعلیم و تربیت است و به هیچ گاه آموزش و پرورش یک بنگاه اقتصادی نیست، تصریح کرد: مطابق ،قانون آموزش و پرورش می تواند در جهت تامین برخی نیازهای خود و با تصویب شوراهای آموزش و پرورش در جهت تامین نیازهای مالی خود اقداماتی را انجام دهد.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به بند (د) تبصره 9 ، یادآورشد : این بند به وزارت آموزش و پرورش اجازه می دهد تا به منظور ساماندهی و بهینه سازی کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی  خود و با رعایت ملاحظلات آموزشی و تربیتی نسبت به احداث، بازسازی و بهره برداری  بخشی از املاک و فضاهای آموزشی ، ورزشی و تربیتی خود اقدام نماید.

 

 

به اشتراک بگذارید :