1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ ۰۹:۳۰:۰۰
کد مطلب:  869017
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
انتخاب مدیران توانمند و شایسته در اداره مدارس بزرگسالان

صبح امروز نشست شورای نظارت بر مدارس بزرگسالان اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و دیگر اعضا در سالن شورای یک این اداره کل برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با توجه به شرایط خاص مدارس بزرگسالان ، گفت: انتخاب مدیردر این مدارس باید با توجه به ویژگی ها و توانمندی های بالای آنان صورت گیرد، چرا که مدیر در این مدارس باید هم نسبت به شاخه های نظری ، کاردانش و فنی و حرفه ای شناخت داشته باشد و همچنین پیچیدگی مسائل دانش آموزان در این مدارس را بتواند با آگاهی و شناخت کافی مرتفع نماید.

وی با اشاره بر کنترل و نظارت دقیق بر عملکرد این مدارس ، تاکید کرد: به دلیل اینکه ساعات کاری این مدارس خارج از زمان اداری است باید راهکارهایی صورت گیرد که از شدت و حدت نظارت بر این مدارس کاسته نشود و عملکرد آنان مرتبا مورد ارزیابی قرار گیرد.

شفیع پور در بخش دیگری از سخنان خود ساماندهی شیوه نامه مالی مدارس بزرگسالان را از جمله اقدامات موفق در شهرستان های استان تهران دانست و افزود : البته در برخی قسمت ها و پرداخت ها با مشکلاتی مواجه هستیم که باید با بررسی کارشناسانه مرتفع گردد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در 17 منطقه از بیست و یک منطقه شهرستان های استان تهران ، مدارس بزگسالان مشغول به فعالیت می باشند ، تصریح کرد: شهرستان شهریار با فعالیت سه مدرسه بزرگسال بیشترین آمار دانش آموزی را در این استان به خود اختصاص داده است .

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  با اشاره به اینکه مدارس ایثارگران نیز جزو مدارس بزرگسالان محسوب می شوند، اظهار داشت : با مدیریت و تجمیع کلاسها در این مدارس  توانستیم چیزی در حدود 2 هزار ساعت صرفه جویی کنیم .

 

 

 

به اشتراک بگذارید :