0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ ۰۹:۳۲:۰۳
کد مطلب:  868793
1200 پایگاه بهینه سازی اوقات فراغت آماده میزبانی از دانش آموزان گیلانی

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: 1200 پایگاه غنی سازی اوقات فراغت با مشارکت 130 هزار دانش آموز استان در تابستان 98 گشایش می یابد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، جابر اخلاقی در جلسه ستاد بهبود اوقات فراغت دانش آموزان با اشاره به لزوم اهمیت کمک دستگاههای مختلف فرهنگی به آموزش و پرورش در جهت بهینه سازی اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان گفت: با وجود گستره وسیع این فعالیت ها، در دو سال گذشته ریالی در این زمینه از سوی سازمانها و نهادها به آموزش و پرورش کمک نشده است. وی خاطرنشان کرد: دانش آموزان علاقه مند به حضور در پایگاههای مختلف غنی سازی اوقات فراغت در 8 هفته می توانند با حضور در اردوگاهها، پایگاههای ورزشی، کانون های فرهنگی و دارالقرآن از برنامه های متنوع آموزش و پرورش استفاده کنند. اخلاقی با برشمردن برخی از مهم ترین برنامه های اوقات فراغت اظهار داشت: اعزام 1300 دانش آموز در قالب کاروان های راهیان نور به غرب کشور، طرح یاوران ولایت با حضور 600 دانش آموز پسر و دختر، اجرای طرح شهید بهنام محمدی با شرکت 3500 نفر و شرکت 10 هزار دانش آموز در هفتمین برنامه دادرس جوانان هلال احمر بخشی از این برنامه هاست. وی با اشاره به کمبود اعتبارات در بخش اوقات فراغت از مسئولان تشکل های فرهنگی خواست از امکانات موجود بهینه استفاده کنند. معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان در پایان گفت: در راستای غنی سازی اوقات فراغت 4 تشکل رسمی سازمان های دانش آموزی، بسیج دانش آموزی، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی و جوانان هلال احمر با آموزش و پرورش استان گیلان همکاری دارند.

گفتنی است در سال گذشته 122 هزار نفر ساعت از برنامه های پایگاههای بهینه سازی اوقات فراغت آموزش و پرورش استان گیلان بهره مند شدند. 

 

 

به اشتراک بگذارید :