18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ ۱۷:۰۰:۴۴
کد مطلب:  868551
حسین بُر در جلسه هم اندیشی مسئولان اموراداری و تشکیلات آموزش و پرورش شهر تهران بیان نمود:
بیشترین مکاتبات و پاسخگویی در وزارت آموزش و پرورش مربوط به امور اداری است

جلسه هم اندیشی مسئولان امور اداری و تشکیلات مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران صبح امروز با حضور حسین بُر مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش؛ بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی، مرادی رئیس امور اداری و مسئولان امور اداری مناطق در محل سالن کنفرانس برگزار شد.

جلسه هم اندیشی مسئولان امور اداری و تشکیلات مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران صبح امروز با حضور حسین بُر مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش؛ بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی، مرادی رئیس امور اداری و مسئولان امور اداری مناطق در محل سالن کنفرانس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، حسین بُر در این جلسه با اشاره به اینکه باید به گونه ای عمل کنیم که بهره وری بیشتر شود، اظهارداشت: بسیاری از تصمیمات ما قبل از ابلاغ باید در فرایند پیامد سنجی قرار بگیرد و این یکی از مصادیق بهره وری است.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش افزود: یکی از مسایلی که آسیب ها را شدت می بخشد، عدم توجه به نظرات افرادی است که در حوزه اجرا آنها را پیگیری می کنند. بیشترین مکاتبات و پاسخگویی در وزارت آموزش و پرورش مربوط به امور اداری است. کار امور اداری بسیار سخت و دشوار است و انتظارات بسیار زیادی از آن می رود. 30 درصد کلیه مکاتبات یک ستاد، مربوط به حوزه امور اداری است.

وی با تاکید بر انجام کارسنجیده ؛ پخته و با بهره وری بالا اضافه کرد: این جلسات نمادی از بارش فکری است تا ایرادات در مرحله اجرا برطرف شود و در فرایند تصمیم سازی از نظرات استفاده شود. چرخه نیروی انسانی باید به طور کامل از نظرسنجی، استخدام، ساماندهی، آموزش، حقوق و مزایا، ساماندهی تا بازنشستگی صورت پذیرد.

بر اساس این گزارش بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش شهر تهران، مسئولان امور اداری را افرادی تحلیلگر دانست و نیروی انسانی را یکی از مهمترین ارکان آموزش و پرورش قلمداد نمود و با اشاره به جایگاه حساس امور اداری اظهارداشت: باید به امور اداری از منظر مدیریت نگاه شود.

وی داشتن نگاه محبت آمیز، کلان نگر و اخلاقی نسبت به فعالیت ها، بر حاکمیت اخلاق در امور تصریح کرد و افزود: مسئولان اموراداری می بایست در چارچوب قانون و مقررات، افرادی مشکل گشا و حرفه ای در کار خود باشند.

محسن بهارلو داشتن تخصص در حوزه امور اداری را بسیار مهم قلمداد کرد و افزود: مسئولان اموراداری عامل رشد و تغییر در ادارات می باشند.

همچنین در ابتدای این جلسه مرادی رئیس امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش شهر تهران نیز بر توانمندی و آموزش مسئولان اموراداری مناطق 19 گانه تصریح کرد  و گفت: تمام هم و غم ما اخلاق مداری و تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی است و بر لزوم اخذ تصمیمات دانش آموز محور و بر اساس نیاز دانش آموزان و فرهنگیان تاکید کرد.

احمد مرادی آموزش مستمر را زیر مجموعه هوش سازمانی دامست که موجب کاهش مراجعه ارباب رجوعان به ادارات و سرعت در کار و کیفیت در خدمات می شود.

رئیس اموراداری آموزش و پرورش شهر تهران خواستار جایگزین کردن تفکر سیستمی و فرهنگ سازی به جای تفکرات فردی و حفاظت از بیت المال و حق الناس شد.

 

به اشتراک بگذارید :