2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۴ ۰۴:۴۸:۳۶
کد مطلب:  867929
مدیر کل آموزش و پرورش استان در سخنانی در جمع خیرین مدرسه ساز شهرستان رودسر:
خواهان تلاش جدی برای جلب مشارکت هرچه بیشتر عموم مردم در امر تجهیز و نوسازی مدارس هستیم

نادر جهان آرای در سخنانی در همایش خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار شهرستان رودسر که در مدرسه خیرساز «بتول السادات رضازاده» برگزار شد با تقدیر از کمک های بی شایبه و تحسین برانگیز خیران گیلانی و رودسری، خواهان حضور جدی تر رسانه ها، افراد مورد وثوق و تاثیرگذار جهت فرهنگ سازی و جلب مشارکت هرچه بیشتر مردم در امر مدرسه سازی، تجهیز و نوسازی مدارس شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان؛ در مراسم باشکوهی که به منظور تجلیل و تقدیر از حضور بی چشمداشت خیرین مدرسه ساز شهرستان رودسر برگزار شد، نادر جهان آرای با گرامیداشت یاد و نام «دکتر محمدرضا حافظی» رییس فقید جامعه خیرین مدرسه ساز کشور از مشارکت دلسوزانه و پیگیرانه عموم خیرین مدرسه ساز کشور و به ویژه گیلان تقدیر و تشکر کرد. وی در مقایسه کوتاهی از کمیت و کیفیت ساختمانها و تجهیزات آموزشی، اداری و رفاهی میان استان گیلان با سایر استانها عنوان داشت: «در توزیع اعتبارات دولتی میان استانها تفاوت و تبعیض قابل ذکری وجود ندارد و اگر تفاوتی میان استانها و مناطق مختلف کشور در این حوزه مشاهده می شود، تا اندازه زیادی به علت حضور خیرین و متمولین علاقمند به تقویت و تجهیز مدارس و امکانات آموزشی و فرهنگی در این مناطق است. بنابراین از همکاران خود در سطح مناطق و شهرستانها، رسانه های جمعی، مجمع خیرین مدرسه ساز استان و همه افراد مورد وثوق جامعه می خواهم در زمینه جلب توجه و هدایت مهربانی های عامه مردم به ویژه متمولین و اهل خیر به این حوزه تلاش بیشتر و جدی تری داشته باشند.»
جهان آرای با اشاره به ترک تحصیل بسیاری از دانش آموزان (به ویژه دختران) در مناطق محروم و صعب العبور به علت دسترسی نداشتن به مدرسه  در مقاطع تحصیلی بالاتر گفت: «تاکید کرده ام که در سال تحصیلی پیش رو به هر طریق ممکن نسبت به راه اندازی کلاس های درس در مقطع متوسطه اول و دوم در این مناطق اقدام بشود تا هیچ کودک و نوجوانی به علت نبود کلاس و مدرسه از امکان ادامه تحصیل محروم نماند.»
در این مراسم که با حضور بسیاری از مقامات شهرستانی برگزار شد، ابتدا خانم «زهرا محبوب دانا» ضمن خوش آمدگویی به مهمانان شهرستانی و استانی این همایش از تلاش های مجموعه خیرین و نیکوکاران مدرسه ساز و مدرسه یاران استان و شهرستان تقدیر و تشکر کرد. امام جمعه  و نماینده ولی فقیه در شهرستان نیز در سخنانی ضمن تحسین مدیریت جدید آموزش و پرورش شهرستان رودسر به مقاومت ها و برخی کارشکنی های اولیه در برابر انتصاب ایشان پرداخت و از مدیرکل آموزش و پرورش استان بابت شناسایی و انتصاب ایشان و ایستادگی در برابر فشارها  تشکر و تقدیر کرد. حجت الاسلام روحانی با اشاره به طرح احداث ساختمان جدید دارالقرآن این شهرستان و برخی از برنامه های اجرا شده توسط مدیریت جدید آموزش و پرورش شهرستان رودسر،  توجه خانم «محبوب دانا» نسبت به قرآن و ترویج معارف اسلامی را مثال زدنی  و تحسین برانگیز دانست.
از جمله برنامه های قابل توجه در این مراسم، حضور کودکان و نوجوانان با لباس های محلی و اجرای ترانه هایی به زبان گیلکی بود که مورد تشویق گسترده حاضرین و تحسین مدیرکل آموزش و پرورش استان قرار گرفت. نادر جهان آرای در بخشی از سخنان خود به اجرای دل انگیز این گروه از نوجوانان پرداخت و ضمن توصیه به مربی این کودکان برای تقویت برخی از بخش های برنامه و شیوه اجرا، قول حمایت جدی از این گروه برای ساخت کلیپ و مطرح کردن آنها در سطح استان و کشور را داد.

در پایان این جشن، در مراسمی کلنگ احداث ساختمان جدید دارالقرآن شهرستان رودسر در بخشی از محوطه این مدرسه بر زمین زده شد. شایان ذکر است  «حاج اسدالله رضازاده» از خیرین بنام و خوش نام این شهرستان هزینه احداث این دارالقرآن را پذیرش کرده است. 

به اشتراک بگذارید :