26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ ۱۱:۴۳:۲۹
کد مطلب:  867760
فعالیت 255 خیّر مدرسه ساز در گیلان

امسال بیست و یکمین جشنواره تجلیل از خیران مدرسه ساز در استان گیلان روز پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه در لاهیجان برگزار می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، علی دقیق در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تسلیت درگذشت دکتر محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، اظهار داشت: خیرین انسان ها وارسته ای هستند که عنایت خداوند سبب ورود آنها به این حوزه شده است. وی با بیان به اینکه در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز از ۵۴ خیر مدرسه ساز گیلانی و غیر گیلانی تجلیل می شود، تصریح کرد: نمایشگاهی از دستاوردها و پروژه های در دست اجرا خیران برگزار می شود.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس گیلان در ادامه با اشاره به اینکه تعداد خیرین مدرسه گیلان ۱۹۳ مرد، ۶۲ زن و ۳۴ شرکت حقوقی است، خاطرنشان کرد: کل پروژه های به بهره‌داری رسیده از ابتدای فعالیت جامعه خیرین مدرسه ساز استان گیلان ۲۵۶ پروژه در قالب ۱۱۸۹ کلاس با ۱۰۸ میلیارد تومان در قالب مشارکت و هدیه بوده است.

دقیق در ادامه افزود: در حال حاضر نیز ۵۴ پروژه با ۱۹۸ کلاس درس در دست ساخت است که تا سال تحصیلی ۹۹-۹۸ حدود ۳۰ پروژه در قالب ۱۱۴ کلاس درس به اتمام می رسد.

وی با اشاره به اینکه در بیست جشنواره گذشته گیلان در زمینه اجرای تعهدات خیرین مدرسه ساز استان رتبه سوم و در جشنواره بیستم رتبه اول در کل کشور را کسب کرده است، ادامه داد: این آمار نشان دهنده این است که نوسازی و مجمع خیرین مدرسه ساز گیلان با همراهی و همدلی خیرین این کار بزرگ را انجام داده اند.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس با بیان اینکه بنیاد برکت یکی دیگر از مجموعه خیریه ای است که به آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان گیلان کمک می کند، افزود: ۴۲ پروژه آموزشی با ۱۷۲ کلاس در پنج سال گذشته با تعهد ۲۰ میلیارد تومان توسط بنیاد برکت در استان گیلان آغاز شده که تاکنون ۳۰ پروژه با ۱۴ میلیارد تومان تعهد به اتمام رسیده و ۱۲ پروژه در حال اجرا بوده که تا سال ۹۹ به اتمام می رسد.

 

به اشتراک بگذارید :