0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ ۱۰:۱۲:۳۸
کد مطلب:  867682
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خبر داد:
8 اداره آموزش و پرورش استان برگزار کننده کنکور سراسری سال 98 هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: بر اساس هماهنگی با سازمان سنجش، کنکور سراسری در 8 شهرستان استان در حوزه نظارت و اجرا با مدیریت آموزش و پرورش برگزار می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، نادر جهان آرای در نشست ستاد برگزاری کنکور 98 با اشاره به حضور 33 هزار داوطلب گیلانی در کنکور امسال گفت: بر اساس هماهنگی با سازمان سنجش امسال کلیه مراحل این آزمون در شهرستان های: بندر انزلی، ماسال، تالش، رضوانشهر، لنگرود، فومن، صومعه سرا و رودسر با مدیریت آموزش و پرورش استان گیلان برگزار می شود. وی با اعلامِ حضور 13 هزار و 859 داوطلب در این 8 شهرستان، گفت: باید پیش بینی های لازم در جهت نظارت، نظافت، تجهیز وسایل ارتباطی و برودتی در سالن ها اندیشیده شود تا شاهد آزمونی استاندارد برای آینده سازان این کشور باشیم. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به پیش بینی 87 حوزه آزمون در 8 شهرستان مذکور گفت: شهرستان تالش با 3 هزار و 493 و شهرستان رضوانشهر با هزار و 54 نفر بیشترین و کمترین داوطلب کنکور را دارا هستند. جهان آرای با مهم دانستن آزمون کنکور در سرنوشت داوطلبان خاطرنشان کرد: مدیران آموزش و پرورش مجری کنکور و همچنین مدیران حوزه های امتحانی باید باید با حساسیت های لازم فضا را برای برگزاری آزمون بدون دغدغه برای دواطلبان کنکور فراهم کنند. وی با بیان اینکه رتبه گیلان در سطح ملی در کنکور سراسری سال 97 رتبه ششم کشور بوده است، خاطرنشان کرد: بی شک تلاش ما در وهله اول حفظ این رتبه و سپس بهبود و ارتقای وضعیت موجود خواهد بود.

گفتنی است برگزاری همه مراحل کنکور در 5 شهرستان: رشت، لاهیجان، آستارا، رودبار و آستانه اشرفیه  مانند سال های گذشته برعهده سازمان سنجش آموزش کشور است. 

 

به اشتراک بگذارید :