10 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  867465
در برنامه معلمانه استودیو الفبا مطرح شد؛
تأسیس اولین دبستان کارآفرین در اصفهان به همت معلم خیّر

اولین دبستان و پیش دبستانی کارآفرین، با همت معلم خیّر مدرسه ساز در اصفهان تاسیس و فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش ‌و پرورش، مجتبی ملا احمدی از دبیران آموزش و پرورش و مدرس دانشگاه آزاد اسلامی، در گفتگوی معلمانه از سری برنامه‌های استودیو الفبا  با تشریح اقدامات صورت گرفته در زمینه تاسیس و راه اندازی مدارس کارآفرین در سطح کشور اظهار کرد:  با توجه به دغدغه‌ای که در زمینه کارآفرینی داشتم  فعالیت خود را از اوایل دهه 70 در سطح  دبیرستان و دانشگاه آغاز کردم.

وی افزود: با وجود تأسیس و فعالیت مدارس مهارتی و هنرستان هایی که مهارت های خاصی را به دانش آموزان آموزش می دهند، اما هنوز نتوانستیم خروجی لازم را برای مجموعه صنعت و اقتصاد داشته باشیم.

ملا احمدی گفت: در همین راستا یک تیم تحقیقاتی را با هزینه شخصی به کشورهایی که دارای آموزش مهارتی موفق بودند اعزام کردم و بعد از 4 سال  پژوهش و تحقیق  به این نتیجه رسیدیم که آموزش‌های مهارتی را از دبستان و حتی قبل از آن آغاز کنیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه توانستیم در سال 97 با همکاری وزارت آموزش و پرورش، ایده تأسیس مدارس کارآفرین را در اصفهان برای اولین بار استارت بزنیم.

این دبیر کارآفرین اظهار کرد: اولین کنفرانس مدارس ملی کارآفرین در سال گذشته در اصفهان برگزار شد که با استقبال بی نظیر پژوهشگران، صاحبنظران و کارآفرینان در حوزه مدارس روبرو شد.

ملا احمدی تصریح کرد: تلاش دارم  با همکاری آموزش و پرورش، موضوع جدیدی را با رویکرد کارآفرینی و نه مهارت آموزی صرف، اجرا کنیم .

وی ادامه داد: در این رویکرد موضوع تنها به مهارت آموزی دانش آموزان ختم نمی شود بلکه باید بتوانیم تفکر کارآفرینی را در ذهن دانش آموزان ساماندهی کنیم تا از این طریق به رونق تولید و اقتصاد کشور برسیم.

ملااحمدی از برگزاری دومین کنفرانس ملی مدارس کار آفرین با موضوع "محتوای آموزشی کارآفرینی" در آبان ماه سال جاری در اصفهان خبرداد و گفت: کارآفرینان و صاحب نظران می‌توانند با حضور در این کنفرانس در این زمینه کمک کنند تا بحث کارآفرینی را از سال های اول دبستان به دانشگاه بکشانیم.

گفتنی است؛ ملااحمدی از خیران مدرسه ساز است که در زمینه ایجاد تفکر کارآفرین در دانش آموزان از دوره پیش دبستانی و دبستان، تلاش های بسیاری کرده است.

ویدئوی کامل این گفتگو را از اینجا مشاهده کنید و پیشنهادات خود را در فضای مجازی با آدرس @alefba  برای ما ارسال کنید.

به اشتراک بگذارید :