26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۳:۲۱:۳۵
کد مطلب:  867310
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان خبر داد:
اجرای طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) در بیش از 600 مدرسه استان

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (طرح نماد) بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری و در راستای اجرای سند کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی کشور در مدارس اجرا می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، جابر اخلاقی با تأکید بر اهمیت  شناسایی، توانمندسازی و حمایت از دانش آموزان با رویکرد توانمندسازی مدرسه محور گفت: فرآیند نظام مراقبت اجتماعی در دو بخش آموزش های ارتقایی-پیشگیرانه و محور مراقبتی برای معلمان، دانش آموزان و اولیای آنها اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اجرای این طرح در 128 مدرسه در شهرستان های لنگرود، شفت و ناحیه یک رشت در سال تحصیلی 98-97 افزود: در سال تحصیلی 99-98 با توجه به اجرای سیاست های توسعه‌ای و همچنین تامین و تجهیز زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری مناسب، تعداد مدارس مجری این طرح به 669 مدرسه در استان گیلان افزایش خواهد یافت.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان اظهار داشت:  طرح نماد در سال تحصیلی آینده در شهرستان‌های آستارا، تالش، سیاهکل، رودبار، صومعه سرا، لاهیجان، شفت، لنگرود، ناحیه 1و 2رشت اجرا می شود.

گفتنی است در سال 96 ، سه هزار و 198 داش آموز و در سال 97 ،  19 هزار و 108 نفر آموزش مهارت های زندگی، کاهش آسیب های اجتماعی و آموزش های آشنایی با رفتارهای پر خطر را فرا گرفتند.

طرح نماد با همکاری  10 سازمان اجرا  می شود که مسئولیت علمی و اجرایی این برنامه با آموزش و پرورش است.در طرح نماد ، دانش آموزان در معرض خطرِ آسیب های اجتماعی،  شناسایی و با اقدامات مشاوره ای زیر پوشش قرار می گیرند.

به اشتراک بگذارید :