0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۰۶:۴۹:۳۹
کد مطلب:  866861
تنها یک روز بعد از برگزاری مراسم بزرگداشت این خیّر سرشناس
«محمدرضا حافظی» رئیس جامعه خیّرین مدرسه‌ساز کشور درگذشت.

اولین دبیرستان را در زادگاهم به نام پسرم ساختم. وزیر وقت آموزش و پرورش در مراسم افتتاح آن مدرسه شرکت کرد و گفت: «اگر یک جوان از دست دادی بدان که امروز 1200 جوان به دست آوردی»

«محمدرضا حافظی» متولد 1310 در بروجرد؛ دکترای مدیریت از دانشگاه نیوپرت کالیفرنیا و از سرشناس ترین خیرین مدرسه ساز کشور ظهر امروز در سن 88 سالگی دارفانی را وداع کرد.پدرش «مصطفی حافظی» نیز از صنعتگران بزرگ و خیرین مشهور بود که پایه گذار صنعت برق و کارخانه آرد در این شهر شد.  

زنده یاد حافظی در مصاحبه ای علت حضور خود در امور خیریه و به ویژه حوزه مدرسه سازی را مرگ نابهنگام پسر جوان به همراه همسرش عنوان کرد و گفته بود: « فوت پسرم باعث تنبیهی در زندگی من شد، من حمایت های مالی از او می کردم ولی تصورم بر این بود که  او پول ها  را در مسیر نادرستی هزینه می کند؛ اما بعد از فوتش دیدم در جوانی کار خیر انجام می داده و به نیازمندان کمک می کرده است . او بود که به من یاد داد عبادت به جز خدمت خلق نیست و من هیچگاه نمی توانم خاطره او را فراموش کنم.

بعد از فوتش منزلی را که در منطقه جردن برای زندگی این دو جوان خریده بودم، فروختم و اولین دبیرستان را در زادگاهم به نام پسرم ساختم.  وزیر وقت آموزش و پرورش در مراسم افتتاح آن مدرسه شرکت کرد و گفت: «اگر یک جوان از دست دادی بدان که امروز  1200 جوان به دست آوردی»

 وی در پاسخ به این پرسش که کدام مدرسه ساخته شده حس بهتری را در شما به وجود آورد؟ گفته بود: «با هر مدرسه ای که افتتاح میشود بهشت موعود برایم تداعی می شود، مخصوصا  وقتی بچه های معصوم با گل و خواندن سرود برای استقبال از خیر می آیند

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، فقدان این چهره خدوم و ماندگار را به عموم مردم ایران به ویژه جامعه علمی و فرهنگی کشور تسلیت عرض می نماید.

به اشتراک بگذارید :