14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ ۱۳:۴۹:۲۲
کد مطلب:  866667
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس خبر داد:
کسب رتبه نخست کشوری توسط دانش آموزان و فرهنگیان فارس در نوزدهمین جشنواره پرسش مهر رئیس جمهور

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس گفت: امسال دانش آموزان و فرهنگیان فارس موفق به کسب 20 رتبه اول تا سوم کشوری در نوزدهمین جشنواره پرسش مهر ریاست جمهوری شدند و استان فارس نیز توانست در جایگاه نخست این مسابقات قرار گیرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، جهانبخش بانشی گفت: در مرحله آموزشگاهی نوزدهمین جشنواره پرسش مهر ریاست جمهوری، بالغ‌بر 75 هزار دانش‌آموز و فرهنگی از سراسر فارس در بیش از 20 رشته و گرایش شرکت داشتند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس گفت: این مسابقه در بخش فرهنگی با زیرمجموعه رشته‌های ادبی ( سخنوری ، شعر و داستان‌نویسی ) ، رسانه و فضای مجازی ( وب‌نوشت ) ، بخش هنری با زیرمجموعه رشته‌های تجسمی ، گرافیک ( عکاسی ، تصویرسازی و پوستر ) ، طراحی ، نقاشی ، خوشنویسی ( نستعلیق ، شکسته‌نستعلیق ، نسخ و ثلث) ، نقاشی‌خط ، فیلم کوتاه ( داستانی ، مستند ، پویانمایی ) ، نمایشنامه‌نویسی ( ویژه فرهنگیان )، سرود همگانی ( تلفیقی و محلی ) برگزار شد.

وی افزود: از مجموع18 هزار و 236 اثر ارسالی به مرحله منطقه‌ای، تعداد 4هزار و 522 اثر به‌عنوان آثار منتخب در این مرحله برای حضور در مرحله استانی به دبیرخانه استان ارسال گردید که درنهایت بعد از داوری در این مرحله ،تعداد 68 اثر در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری برای حضور در مرحله کشوری به دبیرخانه بازبینی کشور ارسال شد.

بانشی گفت: امسال دانش آموزان و فرهنگیان فارس موفق به کسب 20 رتبه اول تا سوم کشوری در نوزدهمین جشنواره پرسش مهر ریاست جمهوری شدند و استان فارس نیز توانست در جایگاه نخست این مسابقات قرار گیرد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس اسامی منتخبین استان در این مسابقات را در دو گروه همکاران فرهنگی و دانش آموزان به شرح زیر اعلام کرد:

منتخبین همکاران فرهنگی:

کسب رتبه اول  توسط ملیحه رحیمی در رشته پوستر از کارشناسی فرهنگی هنری استان .

 کسب رتبه اول  توسط عبدالرحمن محسنی در رشته وب‌نوشت از لارستان  .

کسب رتبه اول  توسط امیر پژمان در رشته خوشنویسی نسخ از استهبان .

کسب رتبه اول  توسط آزیتا نوروزی و طلعت شیعه خو در رشته سرود همگانی ازارژن .

کسب رتبه دوم توسط زهرا دریسی و محبوبه کاظمی در رشته سرود همگانی از ناحیه یک شیراز.

کسب رتبه دوم توسط سیما سلیمان پور در رشته شعر از ششده و قره بلاغ .

کسب رتبه دوم توسط فاطمه گودرزی در رشته فیلم کوتاه از سپیدان .

کسب رتبه دوم توسط حمید فرزاد در رشته فیلم کوتاه از ناحیه 4 شیراز.

کسب رتبه سوم توسط نادر لادنی در رشته خوشنویسی نسخ .

منتخبین دانش آموزان :

کسب رتبه اول توسط رضا راستی در رشته فیلم کوتاه از میمند .

کسب رتبه اول توسط مهسا آل سعدی در رشته فیلم کوتاه از مرودشت .

کسب رتبه اول توسط پارسا توانایی در رشته تصویرسازی از ناحیه چهار شیراز.

کسب رتبه دوم توسط حدیث فرحانی پور و آیدا کشاورز در رشته فیلم کوتاه از ناحیه سه شیراز.

کسب رتبه دوم توسط نوید عطوفت در رشته طراحی از ناحیه چهار شیراز.

کسب رتبه سوم توسط محمد پوریا باقری در رشته فیلم کوتاه از ناحیه چهار  شیراز.

کسب رتبه سوم توسط محمد کرامتی در رشته نقاشی از ناحیه چهار شیراز.

کسب رتبه سوم توسط سیده درنا جعفری در رشته عکاسی از ناحیه یک شیراز.

لازم به ذکر است نوزدهمین جشنواره پرسش مهر مرحله کشوری 10 و 11 تیرماه در تهران برگزار خواهد شد.

نوزدهمین جشنواره پرسش مهر با طرح سؤال « در سال گذشته چه مهارت‌هایی در مدرسه آموختید و امسال چه انتظاراتی در این زمینه‌دارید ؟» در مهرماه 97 و هم‌زمان با بازگشایی مدارس باهدف تلاش دانش آموزان و فرهنگیان و مشارکت آن‌ها درراه گشایی برای بعضی از مشکلات موجود در جامعه از طرف رئیس‌جمهور دکتر روحانی مطرح شد.

به اشتراک بگذارید :