3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ ۰۹:۲۷:۳۶
کد مطلب:  866345
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آئین تجلیل  از خیرین مدرسه ساز:
نهادینه کردن فرهنگ خیری را از مدارس آغاز خواهیم کرد/ مدرسه محل اصلی تحول در آینده جامعه است

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آئین تجلیل  از خیرین مدرسه ساز (مهر خوبان) و  نکوداشت دکتر حافظی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز ، مدرسه را محل اصلی تحول درآینده جامعه دانست و گفت: نهادینه کردن فرهنگ خیری را از مدارس و برای دانش آموزان در دستور کار قرار می دهیم.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، عصر امروز سید جواد حسینی در آئین  تجلیل از خیرین مدرسه ساز و نکوداشت دکتر محمدرضا حافظی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز که در باغ موزه هنر ایران برگزارشد، با گرامیداشت یاد وخاطره حضرت امام خمینی (ره) و آرزوی صحت وسلامت و طول عمر برای مقام معظم رهبری، اظهار کرد:  در کتاب آسمانی ما قرآن، سه مقوله ؛ تقوا، جهاد و علم از دلایل برتری انسان ها بر یکدیگر معرفی شده است.

 

وی افزود: امروز خوشحالیم که جمهوری اسلامی ایران توفیقات چشمگیری را در زمینه علم ودانش در سطح دنیا کسب کرده و مسیرهای علمی ارزشمندی را  پیموده است.

 

حسینی تصریح کرد: هرگونه توسعه و بالندگی در کشور از مدرسه سرچشمه می گیرد.

 

وی ادامه داد:  شرایط اجتماعی امروز جامعه ما نتیجه عملکرد مدارس دیروز ماست چنانکه شرایط فردای جامعه نتیجه عملکرد امروز مدارس خواهد بود.

 

سرپرست وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: امروز خیرین، محل اصلی تحول همه جانبه آینده جامعه یعنی مدارس را  محل خدمات خود قرار داده اند.

 

وی افزود: خوشحالم در اولین روز کاری در چنین جلسه ای شرکت می کنم که خیرین مدرسه ساز مورد تجلیل قرار می گیرند.

 

 حسینی اظهار کرد: حافظی بیشتر از اینکه در کنار ما باشد در قلب ماست زیرا با نفس های ایشان جان می گیریم .

 

وی با اشاره به آغاز به کار خیرین مدرسه ساز از کنار بارگاه نورانی امام رضا(ع) از سال 79 ، اظهار کرد: تا کنون 130هزار کلاس درس با همت خیرین در کشور احداث  شده است .

 

سرپرست وزارت آموزش و پرورش از وجود بیش از30 هزار خیر مدرسه ساز خبر داد و اذعان کرد:  به همت مشارکت خیرین مدرسه ساز سرانه دانش آموزی فضای آموزش  به رقم 2.5دهم متر مربع رسیده است.

 

وی تاکید کرد: برای گسترش و نهادینه کردن فرهنگ خیری در جامعه باید ابتدا از مدارس شروع کرد و ما این مهم را در دستور کار مدارس قرار می دهیم  و این صفت خداپسندانه را در قالب انواع خیر در بین دانش آموزان تقویت و رشد می دهیم .

 

 حسینی از قول مساعد دولت در تخصیص 2500 میلیارد تومان اعتبار به طرح های عمرانی در سال جاری خبرداد و افزود: تلاش می کنیم مدارس خشتی را تاپایان سال از فضاهای آموزشی خارج کنیم و طرح جمع آوری بخاری های نفتی را نیز در دستور کار قرار خواهیم داد.

 

وی در پایان اظهار کرد: انشالله با توسل به وجود حضرت علی بن موسی الرضا(ع) سعی می کنیم  فرهنگ خیری را در سطح کشور گسترش دهیم.

به اشتراک بگذارید :