18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ ۱۰:۳۳:۰۰
کد مطلب:  865911
فولادوند در گردهمایی کارشناس مسئولان مناطق 19 گانه شهر تهران بیان نمود:
واحد حقوقی و املاک یکی از حساس ترین قسمت های نظام تعلیم و تربیت است

گردهمایی کارشناس مسئولان مناطق 19 گانه شهر تهران با حضور اردستانی مدیرکل دفتر حقوقی و املاک وزارت آموزش و پرورش، فولادوند مدیرکل، ارغوانی مدیر آموزش و پرورش منطقه 10 و کارشناس مسئولان حقوقی شهر تهران در حال برگزاری است.

صبح امروز دوشنبه 20 خرداد ماه گردهمایی کارشناس مسئولان مناطق 19 گانه شهر تهران با حضور فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ، اردستانی مدیرکل دفتر حقوقی، املاک و حمایت قضایی وزارت آموزش و پرورش، ارغوانی مدیر منطقه و نامور رئیس اداره حقوقی ، املاک و حمایت قضایی آموزش و پرورش شهر تهران در محل کانون فرهنگی تربیتی سلمان منطقه 10 برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، عبدالرضا فولادوند با تبریک عید سعید فطر، واحد حقوقی و املاک را یکی از حساس ترین قسمت های نظام تعلیم و تربیت قلمداد نمود و از همکاران حقوقی و املاک مناطق 19 گانه شهر تهران بابت دفاع از حقوق فرهنگیان تقدیر کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: مسئولین امور حقوقی در آموزش و پرورش، نگهبان حقوق عظیم ترین و شریف ترین انسان های کشور هستند.

وی اظهار کرد: مسئولیت حوزه امور حقوقی در مجموعه آموزش و پرورش بسیار حساس است و کاملاً تخصصی و نیازمند افراد متخصص و متعهد در امور مربوطه است.

فولادوند افزود: با به روز کردن اطلاعات حقوقی خود که همیشه در حال تغییر است، نقش مهم خود را هر چه بهتر در دفاع از حقوق معلمان و اموزش و پرورش ایفا کنید.

وی خطاب به مسئولان امور حقوقی تأکید کرد: حاکمیت قانون در حیطه مدیریت و اقتدار یک مجموعه و سازمان که مسئولیت سنگین آن را بر دوش دارید، بسیار مهم و تعیین کننده است.

در ادامه منصور اردستانی مدیرکل دفتر حقوقی، املاک و حمایت قضایی وزارت آموزش و پرورش نیز طی سخنانی اظهار داشت : هدف ما افزایش سطح رضایت‌مندی از دستگاه بزرگ آموزش و پرورش، تقویت سلامت اداری، تقویت وجدان کاری، تقویت بدنه کارشناسی و تقویت فرهنگ سازمانی هیأت‌ها و اصلاح فرایندهای رسیدگی می باشد.

وی گفت: اگر کارهای حقوقی یک سازمان را به یک وکیل سپرده شود، هزینه های گزافی دارد در حالی که شما با وجدان کاری این کارهای بزرگ را انجام می دهید و از این بابت از شما قدردانی می کنم.

اردستانی ادامه داد : موضع ما، موضع قانون است و تعهد به نظم و مردم، تخصص، پاکدستی و وجدان کاری و همچنین داشتن برنامه از اولویت‌ها خواهد بود. زیرا باید منزلت اجتماعی معلم و دستگاه تعلیم و تربیت حفظ شود و ارتقا یابد و از امکانات و ظرفیت‌ها بهینه استفاده شود.

مدیرکل دفتر حقوقی ، املاک و حمایت قضایی وزارت آموزش و پرورش همچنین درخصوص نظام اولویت بخشی, تمرکز بر متن نه حاشیه ، ارائه راه حل ، استقامت و پایداری در هدف ، هماهنگی و تمرکز سیستمی ، نقش الگویی داشتن و آسیب شناسی و خود انتقادی مطالبی را بیان نمود.

وی یادآور شد : اولویت اداره حقوقی مستندسازی املاک و بروز رسانی سامانه امور حقوقی و املاک می باشد.

هم چنین در این جلسه درخصوص پیشگیری از شکایات همکاران در دیوان عدالت اداری راه حل هایی ارائه گردید.

شایان ذکر است ، در پایان جلسه ضمن تشکر از زحمات کارشناس مسئولان امور حقوقی مناطق 19 کانه شهر تهران طی گفتگویی صمیمی به پرسش های حاضرین در جلسه در حوزه ی حقوقی و قضایی پاسخ داده شد.

 

به اشتراک بگذارید :