20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ ۰۸:۵۸:۲۳
کد مطلب:  865724
با حکم رئیس جمهور:
"سیدجواد حسینی" سرپرست وزارت آموزش و پرورش شد

علی ربیعی سخنگوی دولت از تعیین سیدجواد حسینی مدیرکل اسبق آموزش و پرورش خراسان رضوی به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش از سوی رئیس جمهوری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، دکتر علی ربیعی با بیان اینکه در روزهای گذشته گزینه های مختلفی برای تصدی این پست با رئیس جمهوری دیدار کرده و برنامه ارائه کرده اند، گفت: در پی استعفای آقای سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش و پذیرش استعفای ایشان توسط رئیس جمهوری، گزینه های مختلفی برای تصدی سرپرستی این وزارتخانه مطرح شدند که نهایتا دکتر روحانی از میان این گزینه ها، با صدور حکمی "دکتر سیدجواد حسینی" را به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش منصوب کرد.

وی با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش از اهمیت و جایگاه ویژه ای برای دولت و شخص آقای روحانی برخوردار است، گفت: در انتخاب سرپرست وزارت آموزش و پرورش همه دغدغه های مربوط به فرهنگیان و دانش آموزان مد نظر قرار گرفته است.

"سیدجواد حسینی" پیشتر مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی بوده و معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی و قائم مقام استانداری خراسان رضوی را نیز در کارنامه خود دارد.

 

***

حسینی که ۲۷ سال معلمی، عضویت در هیات علمی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه آزاد اسلامی و سابقه مدیریت در عرصه های مختلف خصوصا سه سال مدیرکلی آموزش و پرورش خراسان رضوی، معاونت سیاسی استانداری خراسان رضوی و فرمانداری مشهد  را در کارنامه خود دارد.

کارنامه مدیریت او در آموزش و پرورش خراسان رضوی با عنوان ۱۰۵-۱۱۵ شناخته می شود که شامل تدوین و اجرای  ۱۱۵ طرح نو و ۱۰۵ عنوان اول کشوری کسب شده در عرصه تعلیم و تربیت است.

حسینی دکتری جامعه شناسی دارد و تالیف ۱۲کتاب، کسب عنوان نویسنده برتر سال ۹۱ در حوزه علوم اجتماعی، ارسال و چاپ 36 مقاله علمی در مجلات معتبر ملی و بین المللی، انجام 36 پژوهش ملی، کسب عنوان پژوهشگر برتر کشوری دانشگاه فرهنگیان در سه سال متوالی (۱۳۹۰، ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲) و استاد نمونه کشوری دانشگاه فرهنگیان طی دو سال ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ از جمله افتخارات علمی وی است.

به اشتراک بگذارید :