0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ ۰۸:۳۱:۳۴
کد مطلب:  865688
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان خبر داد:
۸۶ مدرسه گیلان مجری طرح تربیتی شهید« بهنام محمدی »

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه ۸۶ مدرسه در جوار مساجد استان مجری طرح تربیتی شهید بهنام محمدی هستند، گفت: این طرح به‌دنبال تربیت نوجوان تراز انقلاب اسلامی با استفاده از ظرفیت مدارس و مساجد است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، «نادر جهان آرای»  در دیدار مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با وی با تاکید بر تعامل و همکاری دستگاه‌های مختلف به‌منظور آموزش‌های مورد نیاز جامعه جهت ارائه خدمات موثرتر و مفیدتر گفت: تربیت تعطیل‌پذیر نیست و می‌توان از ظرفیت مسجد، مدرسه و جامعه برای غنی‌سازی اوقات فراغت بهره برد.  

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت مساجد و مدارس برای تعلیم و تربیت دانش‌آموزان تاکید کرد و افزود: طرح تربیتی شهید بهنام محمدی با همکاری سپاه قدس استان زیرنظر بسیج دانش‌آموزی به‌منظور اتصال مسجد، منزل و مدرسه برگزار می‌شود.  

وی با بیان اینکه ۸۶مدرسه در جوار مساجد استان مجری این طرح هستند، خاطرنشان کرد: طرح تربیتی شهید بهنام محمدی به دنبال تربیت نوجوان تراز انقلاب اسلامی با استفاده از ظرفیت مدارس و مساجد است.  

جهان آرای تصریح کرد: برای تحقق این امر سه نهاد مسجد، خانه و مدرسه همسوی یکدیگر حرکت می‌کنند تا زمینه‌ساز ساخت محله اسلامی شوند.

وی در ادامه با تاکید بر غنی‌سازی اوقات فراغت بر اساس ذائقه فردی و فرهنگ دانش‌آموزان و جامعه تصریح کرد: باید نگاه فرهنگی و آموزشی به اوقات فراغت داشت و لذت استفاده از اوقات فراغت را در دانش آموزان افزایش دهیم.  

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خاطرنشان کرد: همکاری بین مدرسه و مسجد موجب اعتماد بیشتر خانواده‌ها و فعالیت مشترک مدرسه، محله و مسجد می‌شود.

گفتنی است طرح شهید بهنام محمدی برای اولین بار در گیلان از مهر ۹۷ در ۸6 مدرسه مناطق مختلف استان و با مشارکت 20 هزار  دانش‌آموز مقطع اول متوسطه برگزار شده است.

به اشتراک بگذارید :