17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ ۱۴:۲۲:۲۷
کد مطلب:  865455
رئیس جدید اداره شاهد و امور ایثار گران آموزش‌وپرورش فارس منصوب شد

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: مدارس شاهد ویترین آموزش‌وپرورش است و برای کیفیت‌بخشی به مدارس شاهد باید استانداردهای لازم در این مدارس رعایت شود .

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در آیین تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید اداره شاهد و امور ایثارگران اداره کل آموزش‌وپرورش فارس و در جمع مدیران مدارس شاهد استان،گفت: خروجی نظام تعلیم و تربیت چندان توانمند نیستند و از مهارت‌های لازم برای حضور مؤثر اجتماعی برخوردار نیستند.
  مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: وجود آسیب‌های اجتماعی متعدد در سطح جامعه بیانگر لزوم توجه بیشتر به امر تعلیم و تربیت و آموزش مهارت‌های لازم برای تربیت یک شهروند توانمند در جنبه‌های مختلف است.
وی گفت: تعلیم و تربیت ما متناسب با نیازهای روز پیش نرفته و در جهت‌گیری دچار اشتباه شده است ، چراکه بیشتر انرژی در این حوزه برای آموزش تنها مصرف‌شده و این در حالی است که برای تربیت یک نسل توانمند باید به همه جنبه‌های تربیتی آن توجه کرد.


وی با اشاره به تدوین سند تحول بنیادین برای پاسخگویی به ابعاد مختلف تربیتی افراد جامعه و دانش آموزان ، گفت: در این سند به ساحت‌های مختلف تربیتی اشاره‌شده که می‌تواند نیازهای افراد جامعه را به کسب مهارت‌های مختلف زندگی تأمین کند.
وی بر لزوم ایجاد چرخش تحول‌آفرین در نظام تعلیم و تربیت تأکید کرد و گفت: این چرخش‌ها در سند تحول بنیادین پیش‌بینی‌شده و مدیران به‌عنوان رهبران آموزشی مدارس ،در اجرای این سند و ایجاد چرخش‌های تحول‌آفرین نقش ویژه‌ای دارند، چراکه در تماس مستقیم بادانش آموزان هستند .
وی خطاب به مدیران مدارس گفت: مهم‌ترین خواسته ما این است که باید نوع نگاه خود را به‌نظام تعلیم و تربیت تغییر داده و تلاش کنیم تا با برنامه‌ریزی مناسب و پیوند فرایندهای تربیتی با خانواده‌ها، به آموزش مهارت‌های زندگی در دانش آموزان توجه کنیم و فضای مدارس را به فضایی با نشاط و شاداب تبدیل کنیم.
وی گفت: برای اجرای این مهم نیازمند مدیران تحول‌گرا هستیم که در سند تحول بنیادین نیز به این مهم توجه ویژه شده است.
وی همچنین بر لزوم ارزیابی مدارس شاهد با رویکرد سند تحول بنیادین تأکید کرد و گفت: مدارس شاهد ویترین آموزش‌وپرورش است و برای کیفیت‌بخشی به مدارس شاهد باید استانداردهای لازم در این مدارس رعایت شود .

درپایان این مراسم ضمن تقدیر از زحمات علیرضا مختاری رییس سابق اداره شاهد و امور ایثار گران آموزش‌وپرورش فارس که بازنشسته شدند، سید احمد حسینی به سمت رییس جدیداین اداره منصوب شد

حسینی پیش از این کارشناس مسوول شاهد و امور ایثار گران اداره آموزش‌وپرورش ناحیه 4 شیرازبود 

به اشتراک بگذارید :