2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ ۱۴:۱۸:۰۳
کد مطلب:  865449
تدوین 30 برنامه در معاونت آموزش متوسطه استان گیلان برای تحقق سند تحول بنیادین

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گیلان گفت: این برنامه ها با رویکردهای آموزشی، تربیتی و مهارت افزایی اجرا می شود و برش منطقه ای سند تحول بنیادین در معاونت آموزش متوسطه تدوین شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، سید کمال حسین پور در این باره گفت: ترویج گفتمان تحول آفرین با اجرایی شدن زیر نظام های سند تحول میسر خواهد شد و کارشناسان آموزشی به عنوان مسئول عملیاتی شدن برنامه های زیرنظام راهبری و مدیریت نسبت به دانش افزایی و توانمند سازی مدیران در سطوح مختلف و تقویت گفتگو و مفاهمه در ارکان مختلف می توانند قدم های موثری را در این راستا بردارند . وی افزود : خودارزیابی و بهبود مستمر برنامه ها حین اجرایی شدن زیر نظام ها سبب ارتقای کیفیت خدمات آموزشی و تربیتی شده و درک صحیح از موقعیت در اجرای برنامه های این زیر نظام منجر به شناسایی چالش ها و موانع احتمالی می شود . معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گیلان افزود:  از مجموعه 30 عنوان برنامه اجرایی مصوب در سال 1398 معاونت متوسطه، سه عنوان دارای اولویت هستند که حتی در صورت بروز هر گونه مشکل اعم از محدودیت منابع، بروز حوادث پیش بینی نشده اجرای این برنامه ها لازم الاجراست. حسین پور در مورد محتوای این برنامه ها خاطرنشان کرد:  توسعه مدارس شبانه روزی و تجهیز مدارس و هنرستان ها متناسب با نیازهای مناطق روستایی و عشایری و مرزی، برنامه ریزی جهت جذب استعدادهای برتر در رشته های علوم انسانی و تخصیص منابع مالی مناسب به طرح آموزش حرفه های مهارتی کوتاه مدت (ایران مهارت)  از جمله این برنامه ها هستند.

وی در پایان با اشاره به اهمیت اجرای همه جانبه سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مسلماً تعامل موثر با سایر حوزه های آموزشی و پرورشی موجب هم افزایی و یکپارچگی در اجرای مطلوب برنامه ها خواهد بود .

 

 

به اشتراک بگذارید :