24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ ۱۱:۰۲:۰۱
کد مطلب:  865227
معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
تلاش در جهت ارتقا و بهبود کیفیت خدمات رفاهی در استان

نشست شورای اداری اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،  شورای معاون و همکاران اداری در سالن ولایت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، یوسف بهارلو با تبریک ایام سعید عید فطر بر کلیه مسلمین جهان گفت: عید فطر پیروزی خرد، اندیشه و تفکر بر نیازهای زیستی و غرایز انسانی ماست .

وی با اشاره به اهمیت تعادل در رفتار و نیازهای انسانی تاکید کرد: اندیشیدین یکی از کارکردهای عقلی انسان است که نیازمند تقویت است و باید بین آن و نیازهای جسمی و غریزی انسانی یک تعادل برقرار گردد.

بهارلو ادامه داد: اگر غرایز انسانی در جامعه ای غلبه کند ، کنترل آن جامعه از دست خواهد رفت وباید به سمتی پیش برویم با ایجاد اعتدال در رفتار، مطیع خواسته های زیستی نشویم .

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای بهبود کیفیت خدمات رفاهی در شهرستان های استان تهران ، اظهار داشت: در شرایط دشوار اقتصادی امروز که دشمن فشارهای سختی را بر کشور وارد و تحمیل کرده است باید یاد بگیریم  که توانمندی های خود را تقویت کنیم و روحیه باور پذیری را در دانش آموزان مان ایجاد نماییم .

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، حذف جلسات غیر ضروری حضوری و برگزاری نشست ها به صورت ویدئو کنفرانس را از اقدامات موثر در صرفه جویی زمانی و مالی در این استان دانست و ادامه داد: باید با جلوگیری از هزینه های اضافی در بخش های رفاهی پررنگ تر عمل کنیم و تا حد توان شرایط مطلوب را برای همکاران محترم فراهم نماییم.

بهارلو تقویت گفتمان توسعه اقتصادی ، شفافیت مالی، برون سپاری و مدیریت درست منابع را از جمله موارد بسیار مهم در حوزه معاونت پشتیبانی دانست و تصریح کرد: فراهم نمودن شرایط مطلوب رفاهی در شان و منزلت همکاران فرهنگی از جمله وظایف اصلی این حوزه است و در این راستا اقدامات خوبی صورت گرفته که ان شاالله در آینده نیز بیشتر خواهد شد .

به اشتراک بگذارید :