24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ ۰۹:۰۷:۰۸
کد مطلب:  865123
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران:
ضرورت توجه ویژه به ایده های خلاق دانش آموزان و تبدیل آن به مهارت

با حضور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و مدیر کل دفتر توسعه کار آفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرح آموزش دانش آموزان برگزیده جشنواره ایده های برتر استان در باشگاه کارآفرینان نوجوان شهرستانهای استان تهران بررسی گردید.  

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پور، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در تشریح این خبر گفت: ضرورت توجه ویژه به ایده های خلاق دانش آموزان و تبدیل آن به مهارت و اشتغال از مهمترین دغدغه های رویکرد کنونی آموزش و پرورش است.

وی با تبیین نقش شرکت های دانش بنیان در تربیت نیروی انسانی،  تاکید کرد: ارتباط بهینه و موثر میان دفتر توسعه کار آفرینی، ستاد نخبگان و آموزش و پرورش به منظور حرکت به سمت  اشتغال پایدار و توسعه مهارتی از ضرورت های جامعه است.

 

شفیع پور با اشاره به گردش مالی بسیار بالای این شرکت ها به عنوان طلیعه داران اقتصاد نوظهور و فراصنعتی در ایران اظهار داشت:: با ایجاد 3 هزار و 700 شرکت نوبنیاد و جذب بیش از 300 هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی داخل و خارج از کشور تحولات چشمگیر و قابل توجهی در این حوزه رقم خورده است.

 

این مقام مسئول در ادامه با تاکید بر توسعه و تجهیز پژوهش سراهای دانش آموزان به منظور هم پوشانی فعالیت ها در راستای شناسایی و تربیت نیروی خلاق و نوآور تصریح کرد: برگزاری همایش ایده های برتر و تجلیل از ایده پردازان برگزیده در سطح استان تهران در همین راستا صورت گرفته است.

 

در ادامه سرهنگی مدیر کل دفتر توسعه کار آفرینی و اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن تأکید بر اهمیت موضوع، موافقت خود را پیرامون همکاری مستمر و آموزش دانش آموزان منتخب ایده های برتر شهرستانهای استان تهران در قالب تأمین مربی و تولید بسته های آموزش الکترونیکی  اعلام کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: رمز عبور از شرایط اقتصادی دشوار کنونی و دستیابی به اقتصادی پویا و مقاوم، داشتن یک نگاه تکاملی به مهارت دانش آموزان و تربیت نسلی خلاق و عالم است که در پایان آن بتوانند تولید علم و خلق مهارت نمایند.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :