20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ ۱۴:۳۹:۴۱
کد مطلب:  864963
اطلاعیه اداره روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی در خصوص انتشار یک خبر

در پی انتشار خبری مبنی بر فعالیت یکی از مدارس مشهد به صورت مختلط، اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی اطلاعیه ای را در این خصوص صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، متن اطلاعیه به شرح ذیل است:

1. مدرسه ذکر شده جزو مدارس خاص و ویژه دانش آموزانی است که به دلایل مختلف به کشورمان مهاجرت کرده و در حال حاضر در جمهوری اسلامی ایران و در استان خراسان رضوی مشغول به زندگی هستند.

2. این مدرسه با مجوز شورای عالی آموزش و پرورش تاسیس شده و موسس آن با اخذ تمامی مجوزهای لازم از سوی این شورا مورد تایید قرار گرفته است و اداره کل آموزش و پرورش استان به عنوان نهاد نظارتی استانی در طول سال از فرآیندها و فعالیت های تربیتی این واحد آموزشی بازدیدهای ادواری داشته و گزارش این بازدیدها به وزارت آموزش و پرورش به عنوان متولی اصلی اینگونه مدارس ارسال گردیده است.

3. خط قرمز اداره کل آموزش و پرورش استان رعایت قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی ایران براساس تاکیدات و موارد مدنظر سند تحول بنیادین در مدارس و برنامه ریزی هرگونه فعالیت براساس شئونات فرهنگی و اعتقادی است لذا در بازدیدهای متعدد صورت گرفته نیز این نکته به مدیران و مسئولین مدرسه یادآوری شده است که خوشبختانه شاهد رفع نواقص و موارد تخلف احتمالی در این مدرسه بوده ایم.

4. تمامی فرآیندهای آموزشی، فرهنگی و تربیتی که برای بیش از یک میلیون و 230 هزار دانش آموز در بیش از 9 هزار واحد آموزشی در سطح استان خراسان رضوی پیش بینی می گردد براساس اسناد بومی بالادستی و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظلعه العالی) است لذا کلیه مراکز آموزشی و مدارس موظف به اجرای این سیاست ها بوده و با هرگونه عدول از این دستورالعمل ها برخورد لازم صورت خواهد پذیرفت با این حال این نکته قابل ذکر است که در مدرسه فوق الذکر که تمام پایه های تحصیلی در تمام مقاطع را پوشش می دهد کمتر از 100 دانش آموز با تفاوت های فرهنگی از کشورهای مختلف مشغول به تحصیل هستند نیز تمامی موازین و قوانین مدنظر وزات آموزش و پرورش بطور کامل رعایت می شود.

به اشتراک بگذارید :