1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ ۰۹:۳۲:۱۸
کد مطلب:  863756
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
ارائه خدمات پزشکی به مناسبت بسیج ملی کنترل فشار خون

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  از ارائه خدمات پزشکی به مناسبت بسیج ملی کنترل فشار خون  در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در تشریح این خبر گفت: بمناسبت هفته ملی بسیج کنترل فشار خون یک دوره معاینات پزشکی جهت سنجش سلامت همکاران اداری اداره کل صورت پذیرفت.

وی افزود: بسیج ملی کنترل فشارخون بالا، از ۲۷ اردیبهشت ماه با هدف کاهش مصرف روزانه نمک به میزان حداقل ۵۰ درصد، افزایش مصرف غلات، حبوبات، سبزیجات و میوه جات به میزان ۲۵ درصد بیش از وضعیت کنونی و کنترل و درمان مبتلایان به فشارخون بالا با شعار فشار خون ، بدانیم و اقدام کنیم  آغاز شد.

حسن پور با تاکید بر اهمیت و ضرورت غربالگری و پایش سلامت همکاران تصریح کرد: از آنجا که بیماری فشار خون هم شیوع بالا دارد و هم مرگ و میر ناشی از آن زیاد است بسیج همگانی با مشارکت همه دستگاه های ذیربط را می طلبد.

این مقام مسئول ادامه داد: در فشار خون بالا تمام عروق بدن تحت تاثیر قرار می گیرند و فرد به بیماری هایی نظیر سکته قلبی دچار می شود، لذا به این مقوله باید توجه ویژه ای داشت.

حسن پور  با اشاره به اینکه در  ایران حدود 30درصد افراد از فشار خون بالا رنج می برند ، تاکید کرد:  تنها 9/56 درصد از افراد مبتلا ، از بیماری خود اطلاع دارند و تقریبا 43 درصد آنها بی اطلاع اند  و هدف از انجام معاینات پزشکی ،غربالگری، تشخیص و ارجاع به موقع همکاران مشکوک به فشار خون جهت کنترل و درمان است.

 

 

به اشتراک بگذارید :