20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ ۰۱:۲۶:۲۹
کد مطلب:  863588
در جلسه ستاد اجرایی طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به مدارس تاکید شد:
ثبت نام نوآموزان برای ورود به مدرسه منوط به ارائه برگه تاییده بهداشت

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه ستاد اجرایی طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به مدارس گفت: ثبت نام نوآموزان برای ورود به مدرسه فقط با ارائه برگه تاییده بهداشت (تاییده طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان) صورت خواهد پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده مدیرکل این سازمان در این جلسه گفت: طرح سنجش زمینه ساز اجرای عدالت آموزشی و بهبود کیفیت آموزشی در کلاس های درس است چرا که بدون شناخت مخاطب نمی توانیم آموزش با کیفیت ارائه کنیم.

وی افزود: بررسی و سنجش بیش از ۱۳۲ هزار نوآموز در بازه زمانی حدودا سه ماهه کار سنگینی و سختی است که با حجم امکانات موجود درخور تقدیر است.

خدابنده تصریح کرد: بخش عمده ای از سنجش مورد اشاره معطوف به سلامت بینایی و شنوایی و اندام های حرکتی است، در طرح سنجش، هدف اصلی شناسایی و مداخله در درمان برای جلوگیری از پیشرفت اختلالات احتمالی است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار کرد: بهداشت دهان و دندان دانش آموزان به ویژه در دوران ابتدایی، انجام واکسیناسیون ها و بحث غلبه طرفی و هماهنگی اندام های چپ و راست بدن دانش آموزان از جمله مهم ترین مواردی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی ادامه داد: توجه به مواردی همچون قد، وزن و توده بدنی دانش آموزان مورد تاکید است، در حال حاضر در برخی از آمارها بیان شده که حدود ۳۰ درصد دانش آموزان اضافه وزن دارند که باید حتما برای این مسئله تدابیر لازم اندیشیده شود.

خدابنده بیان کرد: اگر در انتخاب پایگاه ها چه از لحاظ تعداد و چه از لحاظ کیفیت دقت لازم به خرج داده شود و عوامل اجرایی بتوانند ارتباط عاطفی با نوآموزان برقرار کنند، طرح سنجش بهتر انجام‌ خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی برای مشاوره های قبل و آموزش های بعد از ازدواج می تواند در پیشگیری از معلولیت ها و اختلالات موثر واقع گردد.

وی در پایان تاکید کرد: نکته ای که در آیین نامه ثبت نام هم مورد توجه واقع خواهد شد این است که بدون برگه تاییده بهداشت ثبت نام در مدارس انجام نخواهد شد.

به اشتراک بگذارید :