21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ ۱۲:۲۰:۰۸
کد مطلب:  863291
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
با بستر سازی دولت الکترونیک بسیاری از خواسته ها محقق می گردد

دومین نشست کارگروه توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان  تهران در سال 98 با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، معاون مهندسی  فرایندها و ساختارهای سازمانی اداره کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش و شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سالن شورای یک این اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، با اشاره به ضرورت تغییرات مثبت در ساختار آموزش و پرورش اظهار داشت: سیستم اداری ما با ضعف ها و مشکلاتی روبروست که با حضور افراد و تیم های متخصص می توان آنها را مرتفع نمود.

وی عدم توجه جدی به ظرفیت بستر الکترونیک را یکی از علت های عدم تحول در ساختار اداری دانست و افزود: با بستر سازی دولت الکترونیک بسیاری از خواسته ها محقق می گردد و صرفه جویی در زمان ، نیروی انسانی وهزینه های مالی را به همراه خواهد داشت .

صیدلو، با اشاره به استفاده مناسب بخش ها و موسسات آزاد از ظرفیت های فضای الکترونیک ، تصریح کرد: در خیلی مسائل ارباب رجوع نیاز به مراجعه حضوری به ادارات را ندارند و به راحتی می توانند از طریق سامانه های تعریف شده الکترونیکی خواسته های خود را دنبال کنند که این مساله باید در ارگان های دولتی به شکل جدی تری به آن پرداخته شود.

این مقام مسئول در پایان تفویض اختیار به مناطق و به دنبال آن مدارس را کاری بسیار مهم در راستای حرکت  به سوی مدرسه محوری دانست و خاطرنشان کرد: مدیران باید در این زمینه حق خود را مطالبه نمایند و در مسیر تحول در آموزش و پرورش گام بردارند.

 

به اشتراک بگذارید :