21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ ۱۱:۰۱:۵۶
کد مطلب:  863181
معاون مهندسی فرایندها و ساختارهای سازمانی اداره کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش:
توجه ویژه دولت به تحول اداری و ساختار سازمانی

 معاون مهندسی فرایندها و ساختارهای سازمانی اداره کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش از توجه ویژه دولت به تحول اداری و ساختار سازمانی در سال های اخیر خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، دومین نشست کارگروه توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان  تهران در سال 98 با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، معاون مهندسی فرایندها و ساختارهای سازمانی اداره کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش و شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سالن شورای یک این اداره کل برگزار شد.

بر اساس این گزارش ،شوقی معاون مهندسی فرایندها و ساختارهای سازمانی اداره کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش ضمن تقدیر از اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در تشکیل کارگروه توسعه  مدیریت در این استان و تلاش های صورت گرفته در راستای بهبود کیفیت طرح ها و برنامه ها ، اظهار داشت : در سال های اخیر دولت محترم تدبیر و امید نگاه ویژه ای به تحول اداری و ساختار سازمانی داشته است و در راستای چابک سازی دولت اقداماتی را  در این حوزه در دستور کار خود قرار داده است .

وی با اشاره به بخشنامه دولت در راستای حذف یک معاونت از تمامی وزارت خانه ها ، گفت : با تلاش های صورت گرفته در وزارت آموزش و پرورش کوشش گردید تا با تلفیق برخی ادارات زیر مجموعه معاونت ها ضمن چابک سازی و تعدیل های لازم ، کمترین آسیب به  بخش های مختلف وارد گردد.

شوقی با تاکید بر اینکه طبق ساختار سازمانی جدید بیشترین تغییرات در حوزه معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی اتفاق می افتد ، تصریح کرد: برخی از این تغییرات فقط در سطح ستادی و برخی تغییرات در سطوح استانی و منطقه ای شکل خواهد گرفت که پس از تصویب شرایط اجرایی آن فراهم می گردد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود نیاز آموزش و پرورش به جذب نیروی انسانی کارآمد را از مهمترین دغدغه های این وزارتخانه دانست و تصریح کرد: امیدواریم امسال بتوانیم با یک ردیف استخدامی مناسب از سوی سازمان برنامه ریزی در حل مشکل اصلی کمبود نیروی انسانی در این وزارتخانه تلاش نماییم.

گفتنی است در این نشست شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش با بیان مسائل و مشکلات در سطح شهرستان های استان تهران به بررسی راههای ارتقای سطح کیفی مسائل حوزه تعلیم و تربیت در این استان پرداختند.

 

به اشتراک بگذارید :