28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ ۰۰:۲۹:۳۳
کد مطلب:  862949
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان :
یکی از مسیرهای رشد و بالندگی آموزش و پرورش توجه ویژه به هنرستان ها و آموزش های فنی حرفه ای می باشد

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: یکی از مسیرهای رشد و توسعه و بالندگی آموزش و پرورش در کشور توجه ویژه به هنرستان ها است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در یازدهمین روز از خرداد ماه 1398 مدیرکل آموزش و پرورش استان در همایش « توسعه نظام آموزش‌های مهارتی » در مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری‌های استان اصفهان، اظهار کرد: توجه ویژه به هنرستان‌ها در سند بنیادین آموزش پرورش تعیین شده و خوشبختانه در استان اصفهان در این  زمینه موفق بوده‌ایم.

وی افزود: آمار تعداد هنرستان‌ها و رشته های فنی نشان از قرارگرفتن در مسیر بالندگی و توسعه کشور دارد که خوشبختانه در استان در این زمینه پیشرفت خوبی داشته ایم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در خصوص ارائه آمار از هنرستان‌های استان گفت: استان اصفهان به واسطه شرایط صنعتی و ظرفیت موجود توانسته نسبت به متوسط شاخص کشور از نظر کمی و کیفی رشته‌های آموزش فنی حرفه ای و کاردانش و تعداد هنرستان‌ها رشد چشمگیری داشته است. 

اعتدادی ادامه داد: در حال حاضر، بالغ بر 400 هنرستان در استان وجود دارد که از این تعداد 160 هنرستان در شهر اصفهان مشغول به فعالیت هستند. در استان اصفهان 90 رشته مهارتی درشاخه کاردانش، 40 رشته شاخه فنی حرفه ای تعریف شده است که بیش از 66 هزار نفر هنرجو در سه پایه تحصیلی مشغول به تحصیل هستند. 

وی با تاکید بر اینکه نگرش مدیران هنرستان عامل ارتقاء این رشد و بالندگی مراکز است، تصریح کرد:امروز به جرات می‌توان گفت در شاخه فنی حرفه ای و کاردانش نسبت به سنوات گذشته اقبال خانواده‌ها بیشتر شده است و این یکی از دستاوردهای تغییر نگرش مدیران در راستای ارتقاء است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: در حال حاضر معدل بالای 19 وارد هنرستان‌ها می شوند و این از افتخارات است. یکی از اقداماتی است که متناسب با سند بنیادین تحول آموزش و پرورش در جریان است.

اعتدادی با بیان اینکه مشکلاتی در هنرستان‌ها وجود دارد، اظهار کرد: متاسفانه بسیاری از کارگاه‌ها تجهیز نیست با کمبود امکانات مواجه هستیم، بااین وجود اقبال به سوی تحصیل در هنرستان افزایش داشته است.

وی بر ضرورت اجرای مدرسه محوری تاکید کرد و گفت: مدرسه محوری به معنی انتقال تصمیم گیری در سطح مدرسه است. به تعبیری مدیر آموزشگاه به مانند خلبانی است که باید باید تصمیمات بر مبنای تشخیص او باشد و این امر ان شاء الله در مدارس در حال اجرایی شدن است و کار آموزش پرورش نظارت و پشتیبانی است. با این رویکرد مسیر تربیت صحیح و پیشبرد سند تحول بنیادین محقق می شود.

به اشتراک بگذارید :