20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۱ ۱۴:۵۹:۱۵
کد مطلب:  862897
در یک نشست تخصصی و توسط نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس صورت گرفت:
تقدیر از آموزش و پرورش استان در زمینه ایجاد نشاط پایدار در دانش آموزان

جلسه تحلیل و بررسی اتفاقات اخیر در مدارس کشور با عنوان واکاوی یک شادی با حضور قاسمعلی خدابنده مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی، رضا صابری تولایی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان، حجت الاسلام والمسلمین پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات و رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی و همچنین جمعی از اصحاب رسانه و جراید در سالن همایش های موسسه فرهنگی قدس مشهد برگزار شد.

اسلام و نظام با شادی مخالفتی ندارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در مورد چرایی رخ دادن این اتفاق در مدارس اظهار داشت: اسلام و نظام با شادی که یک نیاز فطری است مشکلی ندارد و اتفاقا از آن استقبال می کند اما شادی که به صورت درست و با پرهیز از هرگونه هنجارشکنی و ترویج فرهنگ غرب صورت بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین پژمانفر با بیان اینکهدر زمینه برنامه های گوناگون فرهنگی و پرورشی تلاش های بسیار زیاد و صادقانه ای در آموزش و پرورش و بویژه در استان خراسان رضوی صورت گرفته است، افزود: حاکمیت مکلف است نیازهای عاطفی انسان ها را در بخش های مختلف تامین کند و اگر انحرافی در این زمینه صورت بگیرد باید حاکمیت پاسخگو باشد.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش استان علیرغم تمام محدودیت ها، نبود امکانات مالی، نبود زیرساخت ها و همچنین کمبود نیروی انسانی ماهر برنامه های خوبی در جهت ایجاد نشاط پایدار در دانش آموزان انجام داده است که جای تقدیر دارد.

50 عنوان برنامه شادی سالم برای اجرا در مدارس وجود دارد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه حاکمیت حق برخورد سلبی در مسائل فرهنگی را ندارد، افزود: امروز آموزش و پرورش باید به صورت شفاف بیان کند که تعهد و تقید دانش آموزان نسبت به مسائل دینی رشد داشته است یا خیر، زیرا این سازمان مکلف است که همزمان با ارتقای سطح آموزشی، نسبت به رشد سطح معرفتی افراد نیز اقدام کند.

وی با بیان اینکه موظف به ایجاد شادی در مدارس هستیم، بیان داشت: در حدود 50 عنوان برنامه با محوریت ایجاد شادی سالم در مدارس وجود دارد که آموزش و پرورش باید نسبت به عملیاتی کردن آن ها در مدارس تلاش کند این در حالی است که برخی از این موارد در تعدادی از مدارس اجرا می شود و آموزش و پرورش باید نسبت به تعمیم و فراگیر کردن آن ها در تمامی مدارس اهتمام بیشتری داشته باشد.

به اشتراک بگذارید :